Archiwum aktualności, II edycja, UE KatowiceGaleria zdjęć z inauguracji III edycji EUD w Katowicach

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z I spotkania III edycji EUD w Katowiach.

Termin rejestracji na semestr zimowy EUD

Uprzejmie informujemy, że zapisy na VI edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie oraz III semestr zajęć EUD w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie odbywać się będą w dniach: 6 - 19 września 2010 r. Aby zapisać dziecko na EUD należy w dniach aktywnej rejestracji wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń.

Początek zapisów: 6 września 2010, godz. 15.00.

Uwaga. Program i harmonogram zajęć na semestr zimowy EUD zostanie podany do wiadomości w ostatnich dniach sierpnia. Informacji szukać należy na stronie programu zajęć bądź w aktualnościach.

 

Relacje wideo z finałowych spotkań EUD

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z finałowych spotkań II edycji EUD w Katowicach, Bełchatowie i Białymstoku oraz V semestru zajęć EUD w Warszawie.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs fotograficzny dla studentów EUD „Przedsiębiorczość w działaniu” został rozstrzygnięty. Na konkurs zgłoszono łącznie 59 prac w trzech turach. Oddano aż 10 254 głosy.

Poniżej prezentujemy ranking zwycięzców powstały po podliczeniu głosów internautów (40% oceny końcowej) oraz ocen Komisji Konkursowej (reprezentującej zarówno głównego organizatora EUD, jak również uczelnie i instytucje będące gospodarzami ośrodków EUD - 60% oceny końcowej).

1. Dariusz Greger: "Wakacyjny biznes"
2. Szymon Żuchowski: "Własnymi rękami"
3. Kamila Grzega: "Businesswoman"
4. Jakub Dzieciątko: "Rodzinna restauracja Pod lipą"
5. Mateusz Łowicki: "Mój pociąg do pieniądza"

Autorzy zwycięskich projektów w nagrodę otrzymują bony towarowe upoważniające do zakupu dowolnego produktu w salonach Empik. Gratulujemy!

Serdeczne przeprosiny kierujemy do autorki zdjęcia "Przedsiębiorczość popłaca" Karoliny Śliwiok, której praca na skutek błędu znalazła się na chwilę na liście wyróżnionych. W ramach przeprosin autorka pracy otrzyma upominek (maskotkę rekina przedsiębiorczości).

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie: autorom nadesłanych prac, jak i internautom uczestniczącym w głosowaniu. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dobrą zabawą.

Spotkanie finałowe EUD w Katowicach - zobacz galerię zdjęć!

7 czerwca 2010 na Akademii Ekonomicznej w Katowicach odbyło się ostatnie spotkanie II edycji EUD w Katowicach. Podczas finału EUD przeprowadzony został test z wiedzy ekonomicznej, do którego przystąpiło 94 studentów. Najwyższy wynik z testu i tytuł najlepszego studenta II edycji EUD w Katowicach uzyskała Agnieszka Chodkiewicz. Najlepsza studentka w nagrodę otrzymała markowego notebooka. Dodatkowo wyróżnieni zostali: Oskar Sprycha, Lena Helińska, Anna Kudełko i Grzegorz Łacinnik.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z finału II edycji EUD w Katowicach.

Studencie, przygotuj się do testu końcowego!

Drodzy Studenci, kolejny semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze finałowe spotkanie EUD. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się też końcowy test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który w danym ośrodku uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma notebooka.

Czas najwyższy na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Znajdziecie w niej filmy wideo z zajęć, materiały edukacyjne z wykładów, galerie prac warsztatowych.

Galerie zdjęć z V spotkania EUD

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć z zajęć EUD zrealizowanych w ramach V spotkania semestru letniego EUD. W galerii zdjęć dostępne są zdjęcia z zajęć zrealizowanych w Katowicach, w Warszawie, Bełchatowie i Białymstoku.

Konkurs fotograficzny EUD - głosowanie internautów zakończone

Z dniem 6 czerwca 2010 zakończyliśmy głosowanie internautów na prace konkursowe. Osobom, które wzięły udział w zabawie dziękujemy za oddane głosy i komentarze. W sumie oddano 10 354 głosów.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie jego wyników nastąpi w najbliższą środę, 9 czerwca 2010.

III tura konkursu fotograficznego - zapraszamy do głosowania na najlepsze prace!

Z dniem 30 maja 2010 zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do III ostatniej tury konkursu fotograficznego „Przedsiębiorczość w działaniu”. Otrzymaliśmy 20 prac. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs serdecznie dziękujemy.

TERAZ zapraszamy Was do głosowania na najlepsze zdjęcia III tury konkursowej. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią prac konkursowych i oceny każdej z nich. Opcja głosowania i możliwość komentowania jest dostępna po kliknięciu na wybraną miniaturkę zdjęcia konkursowego. Pamiętajcie! Macie prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z wystawionych fotografii. Oceniacie w przedziale od 1 do 5 pkt., gdzie 5 oznacza najwyższą notę. Głosowanie potrwa do 6 czerwca do godz. 15.00. Życzymy dobrej zabawy!

II tura konkursu fotograficznego - zapraszamy do głosowania na najlepsze prace!

Z dniem 23 maja 2010 zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do II tury konkursu fotograficznego „Przedsiębiorczość w działaniu”. Otrzymaliśmy 24 prac. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs serdecznie dziękujemy.

TERAZ zapraszamy Was do głosowania na najlepsze zdjęcia II tury konkursowej. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią prac konkursowych i oceny każdej z nich. Opcja głosowania i możliwość komentowania jest dostępna po kliknięciu na wybraną miniaturkę zdjęcia konkursowego. Pamiętajcie! Macie prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z wystawionych fotografii. Oceniacie w przedziale od 1 do 5 pkt., gdzie 5 oznacza najwyższą notę. Informujemy, że w związku nagminnym łamaniem zasad netykiety przez osoby komentujące prace konkursowe, następuje zmiana zasad publikowania komentarzy. Opinie internautów publikowane będą dopiero po akceptacji moderatora, a komentarze zawierające treści obraźliwe nie będą dopuszczane do publikacji. Głosowanie potrwa do 30 maja do godz. 15.00. Życzymy dobrej zabawy!

III tura konkursu fotograficznego EUD - czekamy na Wasze zgłoszenia!

Drodzy Studenci, zachęcamy do wzięcia udziału w III turze konkursu fotograficznego EUD "Przedsiębiorczość w działaniu" (Czytaj o konkursie). Przypominamy, że czas nadsyłania prac mija 30 maja o godz. 23.59.

II tura konkursu fotograficznego EUD

Drodzy Studenci, zachęcamy do wzięcia udziału w II turze konkursu fotograficznego EUD "Przedsiębiorczość w działaniu" (Czytaj o konkursie). Przypominamy, że czas nadsyłania prac mija 23 maja o godz. 23.59.

Nowy folder EUD

Mamy przyjemność zaprezentować nową odświeżoną wersją folderu EUD. Znajdą w nim Państwo najważniejsze informacje o Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, a także programie edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów: Akademii Młodego Ekonomisty. Folder zawiera ponadto opinie uczestników spotkań i wybrane fotografie z zajęć. 

Galeria prac konkursowych - zapraszamy do głosowania!

Z dniem 16 maja 2010 zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do I tury konkursu fotograficznego „Przedsiębiorczość w działaniu”. Otrzymaliśmy 15 prac. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs serdecznie dziękujemy.

TERAZ zapraszamy Was do kolejnego etapu tj. głosowania na najlepsze zdjęcia. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią prac konkursowych i oceny każdej z nich. Opcja głosowania i możliwość komentowania jest dostępna po kliknięciu na wybraną miniaturkę zdjęcia konkursowego. Pamiętajcie! Macie prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z wystawionych fotografii. Oceniacie w przedziale od 1 do 5 pkt., gdzie 5 oznacza najwyższą notę. Głosowanie potrwa do 23 maja do godz. 15.00. Życzymy dobrej zabawy!

Filmy wideo z IV spotkania EUD

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z IV spotkania EUD w Katowicach, Warszawie i Bełchatów.

Materiały z IV spotkania EUD w Katowicach

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zajęć EUD w Katowicach zrealizowanych 10 maja 2010 roku. Uwadze polecamy również galerię prac warsztatowych oraz materiały edukacyjne ze zrealizowanych wykładów: prezentację z wykładu dla dzieci dr Witolda Gradonia i prezentację z wykładu dla rodziców dr Anny Matuszyńskiej.

Pojęcia do wykładu "Jak zarządzać projektem?" (Katowice, Bełchatów)

Studentom EUD w Katowicach polecamy lekturze pojęcia do wykładu dr Grzegorza Głoda. Studentów EUD w Bełchatowie prosimy o zapoznanie się ze skryptem do wykładu p. Pawła Wyrozębskiego.

Filmy wideo z III spotkania EUD (Katowice, Warszawa)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z III spotkania semestru letniego EUD w Katowicach i Warszawie.

Materiały z III spotkania EUD w Katowicach

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć i galerią prac warsztatowych z zajęć EUD zrealizowanych 19 kwietnia 2010 roku na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zachęcamy również do lektury prezentacji do wykładu "Strategie inwestycyjne", która jest już dostępna on-line.

Filmy wideo z II spotkania EUD

Serdecznie zapraszamy  do obejrzenia relacji filmowej z II spotkania EUD. Na stronie filmoteki są już dostępne filmy z zajęć zrealizowanych w Warszawie, jak też w pozostałych ośrodkach tj. Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie.

Galerie prac z warsztatów "Rewitalizacja produktu"

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami prac z warsztatów "Rewitalizacja produktu". Zajęcia praktyczne przeprowadzone zostały w ramach zajęć pt. "Życie produktu" zrealizowanych w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie. Zadaniem studentów było odmłodzenie wskazanego przez wykładowcę produktu, przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi marketingowych. 

Galeria zdjęć z II spotkania EUD w Katowicach

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z II spotkania EUD w Katowicach oraz galerią prac dzieci z zajęć warsztatowych zrealizowanych w ramach spotkania.

Pojęcia do wykładu "Od narodzin do starzenia się produktu"

Studentów EUD w Katowicach chcących należycie przygotować się do kolejnych zajęć, zachęcamy do zapoznania się z pojęciami do wykładu dr Mirosławy Malinowskiej pt. "Od narodzin do starzenia się produktu". Studentom z Białegostoku polecamy lekturę miniskryptu do wykładu dr Marka Kruka, zaś uczestnikom EUD w Bełchatowie - pojęć do wykładu p. Wiktora Piątkowskiego.

Filmy wideo z I spotkania EUD (Katowice, Warszawa, Bełchatów)

Serdecznie zapraszamy na stronę filmoteki, gdzie są już dostępne filmy wideo z inauguracyjnego spotkania EUD w Katowicach, Warszawie i Bełchatowie. 

Galeria zdjęć z I spotkania EUD (Katowice, Warszawa)

Spotkanie inauguracyjne II edycji EUD w Katowicach oraz V edycji EUD w Warszawie już za nami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkań.

Galeria prac "Drugie życie puszki" (Katowice)

Galeria prac z warsztatów "Drugie życie puszki" zrealizowanych w ramach spotkania inauguracyjnego II edycji EUD w Katowicach jest już dostępna. Zachęcamy do zapoznania się z pracami dzieci.

Lista osób przyjętych na semestr letni EUD

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy:

Program zajęć na semestr letni

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkań dla dzieci i dla rodziców na semestr letni. Przypominamy, że zapisy na edycję ruszają już w najbliższy poniedziałek, 18 stycznia 2010 r. punkt 9.00.

Skrypt do wykładu "Czy opłaca się być eko?" (Katowice)

Studentów EUD z Katowic serdecznie zachęcamy do lektury skryptu do wykładu dr Pawła Bartoszczuka pt. "Czy opłaca się być eko?". Do zobaczenia na wykładzie :)

Inauguracja II edycji EUD w Katowicach

Serdecznie zapraszamy uczestników EUD wraz z opiekunami na spotkanie inauguracyjne II edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Katowicach. Wykład dla dzieci pt. "Czy opłaca się być eko?" wygłosi dr Paweł Bartoszczuk. Spotkanie z rodzicami nt. wspierania miękkich kompetencji dziecka poprowadzi p. Hanna Micińska. Początek zabawy już 8 marca 2010 r. o godz. 18.00.

Informujemy, że zajęcia odbywają się na Akademii Ekonomicznej w Katowicach w budynku B w Auli B na I piętrze (zajęcia dla studentów) oraz w budynku A w sali 228 A na I piętrze (zajęcia dla rodziców).

EUD w Katowicach - zobacz film

Mamy przyjemność zaprezentować film promujący Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Katowicach będący jednocześnie krótkim podsumowaniem minionej edycji zajęć. Życzymy miłego oglądania :)

Zmiany w Regulaminie EUD

Informujemy, iż zgodnie z Regulaminem EUD (wersja obowiązująca na 2010 rok) – o kwalifikacji na zajęcia EUD decydować będzie wyłącznie czas wpłynięcia zgłoszenia (bez preferencji dla studentów poprzednich edycji).

O kieszonkowym myśli kilka - czytaj najnowsze wpisy blogerów EUD

Przewodnim tematem najnowszych wpisów blogerów EUD jest kieszonkowe. Nasi „eksperci” próbują odpowiedzieć na pytania: Czy wręczanie dzieciom kieszonkowego to dobry pomysł? Czy każde dziecko powinno dostawać kieszonkowe? Jak „kieszonkowym” dysponować, aby starczyło do „pierwszego”? Czy są sposoby na pomnożenie otrzymanych pieniędzy? Zapraszamy do lektury, komentowania blogów oraz dyskusji z „ekspertami”. Pamiętajcie, aby przeczytać wpis należy kliknąć na link przy obrazku blogera.

Terminy zapisów na semestr letni zajęć EUD

Informujemy, że zapisy na kolejny semestr zajęć EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie ruszają już w styczniu 2010 roku.

Początek zapisów: 18 stycznia 2010, godz. 9.00 rano. Rejestracja potrwa do 28 stycznia 2010 roku do godz. 17.00.

Aby zapisać dziecko na zajęcia należy w dniach aktywnej rejestracji wypełnić formularz zgłoszeniowy. Uwaga. O przyjęciu dziecka na zajęcia decydować będzie czas wpłynięcia zgłoszenia do Biura EUD.

Więcej informacji o programie zajęć i harmonogramie spotkań już wkrótce. Zainteresowanych prosimy o śledzenie aktualności.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy