Archiwum aktualności, II edycja, PB BiałystokTermin rejestracji na semestr zimowy EUD

Uprzejmie informujemy, że zapisy na VI edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie oraz III semestr zajęć EUD w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie odbywać się będą w dniach: 6 - 19 września 2010 r. Aby zapisać dziecko na EUD należy w dniach aktywnej rejestracji wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń.

Początek zapisów: 6 września 2010, godz. 15.00.

Uwaga. Program i harmonogram zajęć na semestr zimowy EUD zostanie podany do wiadomości w ostatnich dniach sierpnia. Informacji szukać należy na stronie programu zajęć bądź w aktualnościach.

 

Relacje wideo z finałowych spotkań EUD

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z finałowych spotkań II edycji EUD w Katowicach, Bełchatowie i Białymstoku oraz V semestru zajęć EUD w Warszawie.

Finał EUD - zobacz galerie zdjęć!

Ostatni tydzień zajęć na EUD był bardzo emocjonujący. W każdym z ośrodków przeprowadzony został test wiedzy ekonomicznej, którego celem było wyłonienie najlepszego studenta. W Warszawie najlepszym studentem został Paweł Rawicki, w Katowicach najlepszą okazała się Agnieszka Chodkiewicz, w Białymstoku – Mateusz Wasiluk, zaś w Bełchatowie – Jacek Próchnicki. Każdy z laureatów otrzymał w nagrodę markowego notebooka ufundowanego przez Partnera Strategicznego EUD – Narodowy Bank Polski. Uczestnicy zajęć obecni na co najmniej 4 z 6 spotkań otrzymali zaliczenie semestru zajęć, a także upominki.

Zapraszamy do galerii EUD, gdzie dostępne są zdjęcia ze spotkań finałowych.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs fotograficzny dla studentów EUD „Przedsiębiorczość w działaniu” został rozstrzygnięty. Na konkurs zgłoszono łącznie 59 prac w trzech turach. Oddano aż 10 254 głosy.

Poniżej prezentujemy ranking zwycięzców powstały po podliczeniu głosów internautów (40% oceny końcowej) oraz ocen Komisji Konkursowej (reprezentującej zarówno głównego organizatora EUD, jak również uczelnie i instytucje będące gospodarzami ośrodków EUD - 60% oceny końcowej).

1. Dariusz Greger: "Wakacyjny biznes"
2. Szymon Żuchowski: "Własnymi rękami"
3. Kamila Grzega: "Businesswoman"
4. Jakub Dzieciątko: "Rodzinna restauracja Pod lipą"
5. Mateusz Łowicki: "Mój pociąg do pieniądza"

Autorzy zwycięskich projektów w nagrodę otrzymują bony towarowe upoważniające do zakupu dowolnego produktu w salonach Empik. Gratulujemy!

Serdeczne przeprosiny kierujemy do autorki zdjęcia "Przedsiębiorczość popłaca" Karoliny Śliwiok, której praca na skutek błędu znalazła się na chwilę na liście wyróżnionych. W ramach przeprosin autorka pracy otrzyma upominek (maskotkę rekina przedsiębiorczości).

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie: autorom nadesłanych prac, jak i internautom uczestniczącym w głosowaniu. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dobrą zabawą.

Studencie, przygotuj się do testu końcowego!

Drodzy Studenci, kolejny semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze finałowe spotkanie EUD. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się też końcowy test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który w danym ośrodku uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma notebooka.

Czas najwyższy na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Znajdziecie w niej filmy wideo z zajęć, materiały edukacyjne z wykładów, galerie prac warsztatowych.

Galerie zdjęć z V spotkania EUD

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami zdjęć z zajęć EUD zrealizowanych w ramach V spotkania semestru letniego EUD. W galerii zdjęć dostępne są zdjęcia z zajęć zrealizowanych w Katowicach, w Warszawie, Bełchatowie i Białymstoku.

Materiały edukacyjne z V spotkania EUD w Białymstoku

Zachęcamy do lektury prezentacji ze zrealizowanych wykładów: prezentacji z wykładu dla dzieci p. Łukasza Siemieniuka i prezentacji z wykładu dla rodziców dr Jacka Górnikiewicza.

Konkurs fotograficzny EUD - głosowanie internautów zakończone

Z dniem 6 czerwca 2010 zakończyliśmy głosowanie internautów na prace konkursowe. Osobom, które wzięły udział w zabawie dziękujemy za oddane głosy i komentarze. W sumie oddano 10 354 głosów.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie jego wyników nastąpi w najbliższą środę, 9 czerwca 2010.

III tura konkursu fotograficznego - zapraszamy do głosowania na najlepsze prace!

Z dniem 30 maja 2010 zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do III ostatniej tury konkursu fotograficznego „Przedsiębiorczość w działaniu”. Otrzymaliśmy 20 prac. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs serdecznie dziękujemy.

TERAZ zapraszamy Was do głosowania na najlepsze zdjęcia III tury konkursowej. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią prac konkursowych i oceny każdej z nich. Opcja głosowania i możliwość komentowania jest dostępna po kliknięciu na wybraną miniaturkę zdjęcia konkursowego. Pamiętajcie! Macie prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z wystawionych fotografii. Oceniacie w przedziale od 1 do 5 pkt., gdzie 5 oznacza najwyższą notę. Głosowanie potrwa do 6 czerwca do godz. 15.00. Życzymy dobrej zabawy!

II tura konkursu fotograficznego - zapraszamy do głosowania na najlepsze prace!

Z dniem 23 maja 2010 zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do II tury konkursu fotograficznego „Przedsiębiorczość w działaniu”. Otrzymaliśmy 24 prac. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs serdecznie dziękujemy.

TERAZ zapraszamy Was do głosowania na najlepsze zdjęcia II tury konkursowej. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią prac konkursowych i oceny każdej z nich. Opcja głosowania i możliwość komentowania jest dostępna po kliknięciu na wybraną miniaturkę zdjęcia konkursowego. Pamiętajcie! Macie prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z wystawionych fotografii. Oceniacie w przedziale od 1 do 5 pkt., gdzie 5 oznacza najwyższą notę. Informujemy, że w związku nagminnym łamaniem zasad netykiety przez osoby komentujące prace konkursowe, następuje zmiana zasad publikowania komentarzy. Opinie internautów publikowane będą dopiero po akceptacji moderatora, a komentarze zawierające treści obraźliwe nie będą dopuszczane do publikacji. Głosowanie potrwa do 30 maja do godz. 15.00. Życzymy dobrej zabawy!

III tura konkursu fotograficznego EUD - czekamy na Wasze zgłoszenia!

Drodzy Studenci, zachęcamy do wzięcia udziału w III turze konkursu fotograficznego EUD "Przedsiębiorczość w działaniu" (Czytaj o konkursie). Przypominamy, że czas nadsyłania prac mija 30 maja o godz. 23.59.

Materiały z IV spotkania EUD w Białymstoku

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z zajęć EUD w Białymstoku zrealizowanych 13 maja 2010 roku. Uwadze polecamy również galerię prac warsztatowych oraz materiały edukacyjne ze zrealizowanych wykładów: prezentację z wykładu dla dzieci dr Adama Wyszkowskiego i prezentację z wykładu dla rodziców p. Elżbiety Hałaburdy.

II tura konkursu fotograficznego EUD

Drodzy Studenci, zachęcamy do wzięcia udziału w II turze konkursu fotograficznego EUD "Przedsiębiorczość w działaniu" (Czytaj o konkursie). Przypominamy, że czas nadsyłania prac mija 23 maja o godz. 23.59.

Nowy folder EUD

Mamy przyjemność zaprezentować nową odświeżoną wersją folderu EUD. Znajdą w nim Państwo najważniejsze informacje o Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, a także programie edukacji ekonomicznej dla gimnazjalistów: Akademii Młodego Ekonomisty. Folder zawiera ponadto opinie uczestników spotkań i wybrane fotografie z zajęć. 

Galeria prac konkursowych - zapraszamy do głosowania!

Z dniem 16 maja 2010 zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do I tury konkursu fotograficznego „Przedsiębiorczość w działaniu”. Otrzymaliśmy 15 prac. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia na konkurs serdecznie dziękujemy.

TERAZ zapraszamy Was do kolejnego etapu tj. głosowania na najlepsze zdjęcia. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią prac konkursowych i oceny każdej z nich. Opcja głosowania i możliwość komentowania jest dostępna po kliknięciu na wybraną miniaturkę zdjęcia konkursowego. Pamiętajcie! Macie prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z wystawionych fotografii. Oceniacie w przedziale od 1 do 5 pkt., gdzie 5 oznacza najwyższą notę. Głosowanie potrwa do 23 maja do godz. 15.00. Życzymy dobrej zabawy!

Filmy wideo z III spotkania EUD

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszych filmów - relacji filmowej z III spotkania semestru letniego EUD w Katowicach, Warszawie, Białymstoku i Bełchatowie.

Galeria zdjęć z III spotkania EUD w Białymstoku

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć i galerią prac warsztatowych z zajęć EUD zrealizowanych 22 kwietnia 2010 roku na Uniwersytecie w Białymstoku.

Materiały edukacyjne z III spotkania EUD w Białymstoku

Zapraszamy do lektury materiałów edukacyjnych ze zrealizowanego 22 kwietnia 2010 roku spotkania EUD w Białymstoku. Dostępna jest prezentacja p. Jarosława Kilona do wykładu dla dzieci pt. "Strategie inwestycyjne", a także prezentacja dra Tomasza Sosnowskiego z wykładu dla rodziców pt. "Wpływ mediów masowych na odbiorców".

Pojęcia do wykładu "Strategie inwestycyjne" (Białystok)

Studentów EUD z Białegostoku zachęcamy do zapoznania się z pojęciami do wykładu p. Jarosława Kilona pt. "Strategie inwestycyjne". Wykład zrealizowany zostanie 22 kwietnia 2010 roku w ramach spotkania EUD w Białymstoku.

Filmy wideo z II spotkania EUD

Serdecznie zapraszamy  do obejrzenia relacji filmowej z II spotkania EUD. Na stronie filmoteki są już dostępne filmy z zajęć zrealizowanych w Warszawie, jak też w pozostałych ośrodkach tj. Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie.

Galerie prac z warsztatów "Rewitalizacja produktu"

Zapraszamy do zapoznania się z galeriami prac z warsztatów "Rewitalizacja produktu". Zajęcia praktyczne przeprowadzone zostały w ramach zajęć pt. "Życie produktu" zrealizowanych w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie. Zadaniem studentów było odmłodzenie wskazanego przez wykładowcę produktu, przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi marketingowych. 

Galeria zdjęć z II spotkania EUD w Białymstoku

Mamy przyjemność zaprezentować galerię zdjęć z II spotkania EUD w Białymstoku, zrealizowanego 25 marca 2010 r. Zajęcia poświęcone fazom życia produktu poprowadził dr Marek Kruk z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB.

Galeria prac z warsztatów "Drugie życie puszki"

Mamy przyjemność zaprezentować galerię prac z warsztatów "Drugie życie puszki", zrealizowanych 11 marca 2010 roku w ramach zajęć poświęconych ekologicznym trendom w biznesie. Każda z utworzonych grup zadaniowych miała wymyślić i zareklamować produkt wykonany z materiałów wtórnych.

Pojęcia do wykładu "Od narodzin do starzenia się produktu"

Studentów EUD w Katowicach chcących należycie przygotować się do kolejnych zajęć, zachęcamy do zapoznania się z pojęciami do wykładu dr Mirosławy Malinowskiej pt. "Od narodzin do starzenia się produktu". Studentom z Białegostoku polecamy lekturę miniskryptu do wykładu dr Marka Kruka, zaś uczestnikom EUD w Bełchatowie - pojęć do wykładu p. Wiktora Piątkowskiego.

Galeria zdjęć z I spotkania EUD w Białymstoku

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć przedstawiającą przebieg spotkania inauguracyjnego II edycji EUD w Białymstoku. Spotkanie zrealizowane zostało 11 marca 2010 roku na Uniwersytecie w Białymstoku.

Lista osób przyjętych na semestr letni EUD

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy:

Ranking top 10 blogerów EUD

Informujemy, że 17 stycznia 2010 r. etap głosowania internautów w konkursie blogerowym EUD został zakończony. Oddano aż 21387 głosów. Poniżej prezentujemy 10 najpopularniejszych blogerów (lista według kolejności alfabetycznej). To spośród nich, już w najbliższą środę 20 stycznia br., Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepszych.

  1. Jarosław Andrzejczak - 4,57
  2. Piotr Giedyk - 4,36
  3. Jenny Kumar - 4,85
  4. Błażej Lepiarczyk - 4,63
  5. Julia Niedziela - 3,88
  6. Natalia Niedziela - 3,9
  7. Dominika Raś - 4,62
  8. Tomasz Ryszewski - 4,55
  9. Paulina Wiatr - 3,79
  10. Mateusz Zaremba - 4,42

Program zajęć na semestr letni

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkań dla dzieci i dla rodziców na semestr letni. Przypominamy, że zapisy na edycję ruszają już w najbliższy poniedziałek, 18 stycznia 2010 r. punkt 9.00.

Zmiany w Regulaminie EUD

Informujemy, iż zgodnie z Regulaminem EUD (wersja obowiązująca na 2010 rok) – o kwalifikacji na zajęcia EUD decydować będzie wyłącznie czas wpłynięcia zgłoszenia (bez preferencji dla studentów poprzednich edycji).

O kieszonkowym myśli kilka - czytaj najnowsze wpisy blogerów EUD

Przewodnim tematem najnowszych wpisów blogerów EUD jest kieszonkowe. Nasi „eksperci” próbują odpowiedzieć na pytania: Czy wręczanie dzieciom kieszonkowego to dobry pomysł? Czy każde dziecko powinno dostawać kieszonkowe? Jak „kieszonkowym” dysponować, aby starczyło do „pierwszego”? Czy są sposoby na pomnożenie otrzymanych pieniędzy? Zapraszamy do lektury, komentowania blogów oraz dyskusji z „ekspertami”. Pamiętajcie, aby przeczytać wpis należy kliknąć na link przy obrazku blogera.

Terminy zapisów na semestr letni zajęć EUD

Informujemy, że zapisy na kolejny semestr zajęć EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie ruszają już w styczniu 2010 roku.

Początek zapisów: 18 stycznia 2010, godz. 9.00 rano. Rejestracja potrwa do 28 stycznia 2010 roku do godz. 17.00.

Aby zapisać dziecko na zajęcia należy w dniach aktywnej rejestracji wypełnić formularz zgłoszeniowy. Uwaga. O przyjęciu dziecka na zajęcia decydować będzie czas wpłynięcia zgłoszenia do Biura EUD.

Więcej informacji o programie zajęć i harmonogramie spotkań już wkrótce. Zainteresowanych prosimy o śledzenie aktualności.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy