Konkurs EUD "Wynalazca"

Inteligentne miasto Prezes firmy X pan Igrekowski postanowił zainwestować część zysków w zupełnie nowe przedsięwzięcie. Doceniając pomysłowość i wyobraźnię młodych Studentów Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego poszukuje wśród Was twórcy, który opracuje własny wynalazek ułatwiający życie codzienne i przy finansowej pomocy firmy X wprowadzi go na rynek.

Pan Igrekowski rozpisał konkurs, który umożliwi mu wyłonienie przy pomocy doradców najciekawszego pomysłu…Wynalazcy  będą musieli popisać  się nie tylko wyobraźnią i zmysłem praktycznym, ale także błysnąć talentem autoprezentacji...

Etap I

 W pierwszym etapie analizy projektów prezes chce poznać Wasze wynalazki i ich zastosowanie oraz wyniki badań rynkowych, które powinny zawierać informacje:

» jaka grupa/jakie grupy będą zainteresowane nabyciem wynalazku (mogą one być wyłonione na podstawie wieku, płci, wykształcenie itd.),

» jak często pojedynczy konsumenci kupowaliby produkt (jednorazowo czy w jakiś odstępach czasowych),

» ile byliby w stanie za niego zapłacić,

» jakie sposoby dystrybucji będą najwygodniejsze dla klientów i najskuteczniejsze,

» czy są dotychczas znane produkty (jeśli tak to jakie), które spełniają podobne funkcje jak nowy wynalazek i z którymi musiałby on rywalizować.

Forma: Prezes oczekuje 6-12-slajdowej prezentacji, która pozwoli mu się zapoznać z projektem. Praca na pewno będzie ciekawsza jeśli zamieścisz rysunki lub inne formy graficzne.

Podpowiedź: Możesz poszukać inspiracji we własnym otoczeniu. „Potrzeba jest matką wynalazku” :)

Prezes czeka na Wasze propozycje do 31 maja!

Powodzenia:)

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski