Konkurs EUD "Śledztwo": Dlaczego pieniądze nie rosną na drzewach?

Śledztwo

Kiedyś przyśnił mi się ciekawy sen – oczywiście jeden z wielu, ale ten akurat pasuje do dzisiejszego konkursu. Otóż śniło mi się, że w swoim małym ogródku hodowałam drzewa, na których rosły pieniądze. W zależności od odmiany zamiast listków rosły konkretne nominały. Nie można było ich od razu zrywać, cierpliwość czekania na dojrzewanie wynagradzała pełnowartościowymi banknotami. Jaki to był komfort, w tym moim śnie oczywiście, kiedy przed wyjściem na zakupy wyskakiwałam do ogrodu po kilka pięćdziesiątek. Kiedy padał deszcz musiałam zaplanować zerwanie banknotów wcześniej, żeby je przed wydaniem wysuszyć... Tak... niestety jak to ze snami bywa, zawsze się kończą, człowiek się budzi i... no właśnie. Po przebudzeniu zderzyłam się ze świadomością, że pieniądze nie rosną na drzewach, ani na grządkach ani na przychodnikowych trawnikach. I pojawił się od razu irracjonalny bunt i pytanie „ale dlaczego?”.

Uwaga, nadjeżdża zadanie konkursowe – dostajecie zlecenie specjalne zarezerwowane jedynie dla Detektywów EUD. Waszym zadaniem będzie przeprowadzenie śledztwa, które pozwoli Wam odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego pieniądze nie rosną na drzewach?”. Doświadczona kadra detektywów przeprowadziła wstępne badania, jednak jest to niewystarczające, aby z czystym sumieniem zamknąć sprawę (dlatego zwracamy się do Was). Oto co udało się im ustalić do tej pory:

- pieniądze najprawdopodobniej drukowane są przez państwo,
- zwykle ludzie nie dostają pieniędzy jeśli nie pracują,
- najprawdopodobniej można wykonywać pracę najemną i w swoim przedsiębiorstwie,
- istnieją pogłoski, iż pieniądze mogą też pochodzić z inwestycji.

Waszym konkursowym zadaniem jest nakręcenie krótkiego filmu (do 5 minut), mogącego pomóc w odpowiedzi na nasze pytanie: „Dlaczego pieniądze nie rosną na drzewach”. Każdy z Was wybierze jedną drogę śledztwa z tych podanych wyżej lub znalezionych przez siebie, na podstawie sobie znanych dowodów.

Zadanie będzie się składać z dwóch części, aby mieć pewność, że nasze śledztwo przebiega sprawnie i efektywnie.

W pierwszym etapie, Waszym zadaniem będzie napisanie scenariusza swojego filmu, w którym przedstawicie swój pomysł na rozwiązanie naszego dochodzenia oraz pomysł na filmowe zilustrowanie tego pomysłu. Scenariusz taki powinien pokazać opisy kadrów, które zostaną wykorzystane w filmie, dialogi czy też komentarze do tego, co w filmie pokazujecie.

Komisarz działu Detektywów EUD wybierze najlepsze scenariusze. Ich autorzy przejdą do drugiego etapu konkursu i zrealizują swoje pomysły na film. W etapie drugim będzie czas na pracę właściwą, czyli kręcenie filmu. Filmy należy nakręcić telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym, do śledztwa nie potrzebujemy filmów kręconych sprzętem specjalistycznym, ponieważ jest to jedynie materiał dowodowy. Materiał filmowy musi opierać się przynajmniej w 80% na przesłanym scenariuszu w pierwszym etapie.

Wszystkich Was gorąco zachęcamy byście spróbowali swoich sił w naszym opisowo-filmowym konkursie;) Na najlepszych czekają NAGRODY.

Formularz scenariusza jest do pobrania TUTAJ. Swoje pomysły na filmowe zilustrowanie śledztwa opiszcie w formularzu. Gotowy scenariusz prześlijcie nam korzystając z poniższej aplikacji. Uwaga. Czas na przesyłanie zgłoszęń został przedłużony do niedzieli (17 czerwca, do godz. 20.00).

Aby przesłać pracę konkursową musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania - kliknij!

Prześlij nam swoją pracę na 1 etap konkursu.

wykrzyknik iconZobacz: Regulamin Konkursu

wykrzyknik icon Zapraszamy na Forum EUD, gdzie utworzony został specjalny pokój poświęcony Konkursowi. KLIKNIJ!

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski