Konkurs edukacyjny "Sukces PL"

Kochani,

Czy wiecie, że 25 lat temu w naszym kraju rozpoczęły się przemiany, które zapoczątkowały okres swobody gospodarczej? Na miano bohaterów tych przemian zasługują przedsiębiorcy, którzy postanowili skorzystać z szansy i otworzyli przedsiębiorstwa, które działają na rynku po dziś dzień. Poznajmy tych bohaterów!

Nasz nowy konkurs edukacyjny "SUKCES PL" poświęcony jest sukcesom polskiej przedsiębiorczości. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu trzech prezentacji na temat przedsiębiorstw, które powstały w okresie 1989-1999, działają do dziś i są pod kontrolą swoich założycieli lub ich rodzin.

Nadszedł czas na publikację motywu przewodniego dla 2. etapu konkursu. Jest nim MARKA. W dzisiejszym świecie sukcesy osiągają przedsiębiorstwa o silnych markach, które ułatwiają sprzedaż i umożliwiają budowę lojalności wśród klientów. Przez 25 lat również polskim przedsiębiorstwom udało się takie zbudować, choć nie zawsze o tym wiemy, że za znaną i renomowaną marką stoi polski producent. Poszukajcie takich marek i przygotujcie prezentacje o nich. Prezentacja powinna być przygotowana w formacie PowerPoint lub analogicznym i składać się z 4 slajdów:

 • slajdu tytułowego, na którym znajdą się informacje o Was i logo przedsiębiorstwa,
 • slajdu prezentującego historię przedsiębiorstwa,
 • slajdu prezentującego jego działalność,
 • slajdu, w którym przedstawicie główną markę lub marki przedsiębiorstwa.

Pamiętajcie również, że cały konkurs dotyczy sukcesu firm, które zostały założone po 1989 roku i każde przedsiębiorstwo powinno spełnić także następujące warunki:

 • być polską firmą założoną w okresie 1989-1999,,
 • odnosić sukcesy również dziś,,
 • pozostawać pod kontrolą założycieli (lub ich rodzin),,
 • a dodatkowo wyróżniać się znaną marka.
 • Dodatkowym ograniczeniem jest konieczność wyboru przedsiębiorstwa, które nie było jeszcze opisywane w konkursie. Gdybyście mieli wątpliwości, czy firma przez Was wybrana posiada wyróżniającą się markę - piszcie do nas na adres: konkurs@uniwersytet-dzieciecy.pl. Nie zapominajcie również o forum dyskusyjnym - tu również możecie uzyskać pomoc. W sprawie wyboru przedsiębiorstwa można konsultować się do piątku, 23 maja 2014, a na gotowe prace czekamy do poniedziałku, 26 maja br. do godz. 20.00. Życzymy Wam owocnej pracy!

  wykrzyknik icon Zobacz: Regulamin Konkursu

  wykrzyknik icon Zapraszamy na Forum EUD, gdzie utworzony został specjalny pokój poświęcony Konkursowi.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski