Konkurs edukacyjny "Sukces PL" - etap 1

Kochani,

Prezentujemy prace nadesłane w pierwszym etapie konkursu SUKCES PL. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat firm polskich założonych w okresie 1989-1999, które zasługują na miano przedsiębiorstw innowacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami oraz oceny i komentowania prac. Na prace 1. etapu można GŁOSOWAĆ do 27 maja (włącznie). Warto promować swoje prace – na autora najpopularniejszej czeka nagroda w postaci wirtualnego „Orderu Przedsiębiorczości” oraz dodatkowego punktu, który będzie liczyć się przy głosowaniu finałowym. Ogłoszenie wyników etapu 1. nastąpi 28 maja.

Jednocześnie przypominamy, że każdy zalogowany internauta może oddać jeden głos dziennie na każdą z konkursowych prezentacji, przyznając im 3, 2 bądź 1 punkt. Uwaga. System głosowania zawiera blokadę adresów IP. Niedogodnością z tytułu wprowadzonej blokady będzie ograniczona możliwość oddawania głosów z jednego komputera.

* * *

Nadszedł czas na publikację motywu przewodniego ostatniego etapu konkursu. W 3. etapie konkursowych rozgrywek szukamy polskich firm, które osiągają sukces na rynku międzynarodowym. Każdy z Was na pewno słyszał o tym, że dzisiejszy świat jest światem zglobalizowanym. Nie trzeba szukać zbyt długo, żeby pokazać zagraniczne firmy, które wytwarzają produkty dostępne w Polsce. Ale czy potraficie pokazać takie polskie firmy, których produkty można kupić za granicą? To zadanie jest z pewnością większym wyzwaniem, ale jeśli dobrze poszukacie, to znajdziecie takie przykłady. Pamiętajcie jednak o podstawowych wymogach konkursu - opisywane przedsiębiorstwo powinno:

  • być polską firmą założoną w okresie 1989-1999 r.,
  • działać do dziś i pozostawać po kontrolą swoich założycieli lub ich rodziny,
  • a dodatkowo odnosić sukcesy międzynarodowe.
  • Nie można opisywać firm, które zostały przedstawione w 1. lub 2. etapie konkursu.

Waszym zadaniem jest przygotowanie krótkiej prezentacji składające się z 4 slajdów:

  • tytułowego - na którym znajdą się informacje o Was i logo przedsiębiorstwa,
  • prezentującego historię przedsiębiorstwa,
  • prezentującego jego produkty,
  • prezentującego jego działalność na rynkach zagranicznych (np. jakie produkty sprzedaje i w których krajach).

W razie jakichkolwiek pytań, piszcie na naszym forum. Na gotowe prace czekamy do poniedziałku, 2 czerwca br. do godz. 20.00. Przesyłajcie je e-mailem na adres: konkurs@uniwersytet-dzieciecy.pl. Życzymy Wam owocnej pracy!

wykrzyknik icon Zobacz: Regulamin Konkursu / Etap 3 / Etap 2 / Werdykt

wykrzyknik icon Zapraszamy na Forum EUD, gdzie utworzony został specjalny pokój poświęcony Konkursowi.

 

 

 

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski