Konkurs "Marzeńdorf"

MarzeńdorfWyobraź sobie, że jesteś na zimowisku. Jest to wyjazd dla grupy 100 twoich rówieśników w Alpy austriackie. W ciągu dnia będziecie szlifować jazdę na nartach pod opieką instruktora, a wieczorami chętni będą mogli wziąć udział w lekcjach języka angielskiego. Odkrywasz jednak, że w alpejskiej wiosce, w której przebywacie istnieje jeszcze jedna atrakcyjna ( o ile nie znacznie atrakcyjniejsza) forma spędzania wolnego czasu...

W rozpadającej się ze starości komórce przylegającej do ściany ośrodka, w którym mieszkacie, znajdują się drzwi do równoległego świata – Marzeńdorfu. Świata niezwykłego - pełnego magii, wesołych niespodzianek, ale i złych mocy. Mieszkają tam zgryźliwe czarownice, trolle, nieporadne acz uczynne krasnoludy, piękne wróżki, bezlitosne potwory i skrzydlaci i honorowi wojownicy. Wchodząc do tego świata możesz spełnić każde swoje marzenie, ale też musisz liczyć się z zagrożeniami , które czyhają na każdym kroku. Wiesz, że będzie bezpieczniej, jeśli pójdziesz tam w grupie. Odźwierny, którego spotykasz przy wejściu ostrzega cię i mówi, że możesz zabrać ze sobą 10 osób, żeby zwiedzić ten świat i spełnić w nim swoje marzenia.

Aby wyprawa odniosła sukces, ważne jest, żeby zabrać na nią odpowiednie osoby. Jednak, co to znaczy „odpowiednie”? Wszystko zależy też od tego, jakie marzenie chcesz zrealizować...

Etap I

Doprecyzowanie marzenia: Jaki jest cel Twojej wyprawy? Opisz na 1 slajdzie, jakie marzenie chcesz zrealizować (do dn.17 listopada, wraz ze zgłoszeniem).

Opracowanie struktury Twojego zespołu: Jaka powinna być postawa uczestników wyprawy? Jakie muszą mieć umiejętności? Jaka wiedza może się przydać? Określ, jakich kompetencji (postaw, wiedzy i umiejętności) potrzebujesz, żeby wyprawa do Marzeńdorfu zakończyła się powodzeniem oraz podaj nazwy funkcji pełnionych przez poszczególnych członków zespołu.

Efekt swojej pracy przedstaw na maksymalnie 4 slajdach prezentacji, które będą przedstawiać opis kompetencji wraz z ich uzasadnieniem oraz strukturę organizacyjną zespołu (do dn.24 listopada).

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby zgłosić swój udział w konkursie należy posiadać konto użytkownika portalu EUD. Zgłoszenia można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs MARZEŃDORF – zgłoś się”. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 listopada 2014 r.

wykrzyknik icon Zobacz: Regulamin Konkursu

wykrzyknik icon Zapraszamy na Forum EUD, gdzie utworzony został specjalny pokój poświęcony Konkursowi.

 

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski