Konkurs "Marzeńdorf" - Podsumowanie

MarzeńdorfWyprawa do Marzeńdorfu ma ogromne szanse powodzenia!

Tak śmiało stwierdzamy po analizie prac, w których uwzględniony został również III etap - "Motywowanie".

Do tego zżera nas ciekawość, jak etap III mógłby wyglądać w opracowaniach, które zatrzymały się na etapie "Werbowania uczestników".

Widzimy, że Wszyscy bardzo przyłożyliście się nie tylko do opracowania kolejnych zadań, ale wręcz do stworzenia dalszego ciągu historii o Marzeńdorfie.

Mamy poczucie, że na bazie niektórych prac można by stworzyć wspaniałą powieść :)

Dziękujemy Wam za zaskakujący i pasjonujący materiał do analizy.

Podczas oceny prac zwracaliśmy szczególną uwagę na to:

  • czy w Etapie I przy opisie ról zespołowych i kompetencji zostały uwzględnione zarówno umiejętności, jak i postawa
  • czy w Etapie II zostały uwzględnione wszystkie 3 elementy: opis sposobu rekrutacji, ogłoszenie, nagranie, w jakim stopniu ogłoszenie rekrutacyjne jest zachęcające (czy skierowane jest do osób posiadających kompetencje, których potrzebujecie, czy napisaliście, co oni zyskają poprzez dołączenie do Waszych zespołów), a także czy dobrane metody rekrutacji faktycznie potwierdzą poszukiwane kompetencje
  • na ile zaproponowane w Etapie III metody motywowania są zróżnicowane i oryginalne.

Po trudnych, acz owocnych obradach sześcioosobowa komisja, zadecydowała, że trzy pierwsze miejsca zajmą aż czterej Uczestnicy konkursu:

I miejsce zajmuje Aleksandra Tracichleb – Ola otrzymuje bon o wartości 500 zł

Olu podoba nam się struktura Twojego zespołu - częściowo oparta o model ról zespołowych M. Belbina (jak np. lokomotywa, poszukiwacz informacji, krytyk), częściowo wymyślona przez Ciebie. Wierzymy, że główny motywator, jakim będziesz kierować się podczas rekrutacji - to, że Twoja drużyna musi kochać – tak samo, jak Ty - historię, żebyście mogli zrealizować wspólny cel, pozwoli Wam osiągnąć sukces. W ogłoszeniu rekrutacyjnym przemawiasz do konkretnego profilu potencjalnych kandydatów (pytasz czy kochają przygody, wyzwania, historię, a także podkreślasz korzyść, która może być istotna właśnie dla takich osób).

II miejsce zajmuje Wojciech Głogowski – Wojtek otrzymuje bon o wartości 300 zł

Wojtku, widzimy, że zastosowałeś bardzo przemyślany zbiór umiejętności i postaw - wszystko powiązane jest mocno z celem wyprawy. Opisujesz 3 etapowy proces rekrutacji - proponujesz zadania wspólne dla wszystkich, jak i konkretne sprawdzające dopasowanie do roli. W ogłoszeniu rekrutacyjnym opisujesz zarówno to, czego szukasz u kandydatów, jak i opisujesz, co oferujesz swojemu zespołowi.

III miejsce zajmują Filip Powaga i Miłosz Góra – zarówno Filip, jak i Miłosz otrzymują bony o wartości 200 zł

Filipie - w bardzo przemyślany sposób dobrałeś role, które będą potrzebne do realizacji Twojego marzenia. Narzędziem rekrutacyjnym - "szklanka" badasz postawę, oraz sprawdzasz umiejętność udzielania wsparcia, następnie proponujesz szereg metod pozwalających sprawdzić indywidualne umiejętności.

Miłoszu – doceniamy, że dobrałeś specyficzne metody rekrutacyjne pod konkretne umiejętności. Motywując uczestników odwołujesz się do ich potrzeby zdobywania doświadczenia i sprawdzenia siebie, a także zachęcasz nagrodą specjalną dla tych, którzy się wyróżnią zaangażowaniem, dodatkowo wspierasz dodając otuchy i wskazując na siłę zespołu.

GRATULACJE!

Pragniemy serdecznie pogratulować pozostałym pięciu osobom, które dzielnie dotrwały do III etapu:

  • Maciej Cichy
  • Weronika Wróbel
  • Hania Olechowska
  • Monika Dębkowska
  • Ola Bejgerowska

Wasze prace były dla nas również dużą inspiracją i często wywoływały uśmiech na twarzy podczas ich czytania.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału w Konkursach EUD w przyszłości!

wykrzyknik icon Zobacz: Regulamin Konkursu / Etap 1 / Etap 2 / Etap 3

wykrzyknik icon Zapraszamy na Forum EUD, gdzie utworzony został specjalny pokój poświęcony Konkursowi.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski