Konkurs "Inteligentne miasto"

Inteligentne miastoCzy wiesz, że w obecnych czasach miasta na całym świecie, także i w Polsce zmagają się z szeregiem wyzwań? Są one związane między innymi z demografią (wzrostem lub spadkiem liczby mieszkańców), zanieczyszczeniem środowiska (powietrza tak jak w Krakowie, rzek np. fragmenty Wisły) i bezpieczeństwem energetycznym (tak, by w każdym domu był prąd i ogrzewanie bez względu na porę roku lub firmę, która dostarcza prąd do domów). Są to ważne sprawy i dotyczą każdego, kto mieszka w mieście. Nie wszystkie można rozwiązać od razu, ale warto zastanowić się jakie są możliwości.

Jednym ze sposobów jest inteligentne miasto (ang. smart city), a więc takie, które wykorzystuje nowoczesne technologie. Ma ono na celu podniesienie jakości życia mieszkańców (żeby rodzice nie musieli stać w korku do pracy przez godzinę lub dłużej), wsparcie działań ekologicznych (przeciwdziałanie zanieczyszczeniom), czy zachęcenie mieszkańców do uczestniczenia w podejmowaniu decyzji o ich otoczeniu (w tym przy głosowaniu przez internet nad rozmieszczeniem placów zabaw i parków, czy kwotami przeznaczanymi przez miasto na pikniki rodzinne i zawody sportowe).

Zadanie

Nowy rok zawsze przynosi nowe wyzwania, zwłaszcza osobom aktywnym, inteligentnym i poszukującym wiedzy, czyli takim jak Ty :)

Wyobraź sobie...

Wracasz ze szkoły, a mama przekazuje Ci informacje, że dzwonił/a do Ciebie Prezydent Twojego miasta. Zaprasza Cię na spotkanie w sprawie inteligentnych miast.

Udajesz się więc z mamą do ratusza i dowiadujesz się, że jako student Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymujesz propozycję dołączenia do grona doradców Prezydenta miasta ds. inteligentnych rozwiązań. Twoje zadanie jako konsultanta będzie składać się z trzech etapów...

Szczegóły wkrótce!

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby zgłosić swój udział w konkursie należy posiadać konto użytkownika portalu EUD. Zgłoszenia można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs Inteligentne miasto – zgłoś się”. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 18 stycznia 2015 r.

wykrzyknik icon Zobacz: Regulamin Konkursu

wykrzyknik icon Zapraszamy na Forum EUD, gdzie utworzony został specjalny pokój poświęcony Konkursowi.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski