Zadanie do pierwszego etapu konkursu "Spółka Mikołaj"

Naczelne credo Świętego to „Mikołaj – satysfakcja gwarantowana”. Ale przy tak wielkiej skali działania – Mikołaj to firma prawdziwie globalna, obsługująca praktycznie całą planetę – może się zdarzyć, że niektóre prezenty (dwunaste perfumy czy skarpetki) będą mniej trafione i niekoniecznie okażą się spełnieniem marzeń obdarowanych. Jak każda renomowana firma, Mikołaj stara się unikać tego typu pomyłek, ale jeśli już się zdarzą...

By zająć się tego typu sprawami Mikołaj powołał specjalny Sztab ds. Skarg i Zażaleń. Jako pracownik tego sztabu masz przygotować krótki poradnik na rynek polski i opisać w nim, co można zrobić z nietrafionym prezentem. Poradnik będzie opublikowany na polskojęzycznej stronie Mikołaja, aby niezadowoleni ze swoich prezentów ludzie dowiedzieli się, że jeszcze nie wszystko stracone oraz tego, co mogą zrobić ze swoim prezentem.

Po pierwsze, zastanów się co można zrobić w takiej sytuacji? Jakie masz pomysły? Czy można gdzieś ten prezent odsprzedać? A może wymienić na coś innego? Tylko jak to zrobić? Przygotuj poradnik: wymyśl 5 przykładowych osób (spoza grona osób znanych Tobie) i 5 różnych pomysłów na sprytne oraz eleganckie pozbycie się prezentu. Napisz co dostała każda z osób (każda – coś innego), dlaczego ten prezent jest nietrafiony oraz – najważniejsze – co z tym prezentem każda osoba może zrobić. Będzie to świetny informator dla wszystkich mniej zadowolonych klientów Mikołaja.

Zgłoś swój udział w konkursie już teraz i rozpocznij pracę nad powyżej opisanym zadaniem.

Poradnik przygotuj w dowolnym programie do tworzenia prezentacji (np. Power Point). Twoja praca powinna składać się z sześciu slajdów, gdzie pierwszy zawierać będzie tytuł poradnika i krótkie wprowadzenie do niego. Na kolejnych pięciu slajdach powinieneś zaprezentować przypadki pięciu osób niezadowolonych z otrzymanego prezentu oraz opisać, co każda z tych osób może zrobić z niechcianym podarunkiem.

Gotowe prace należy przesłać na adres: konkurs@uniwersytet-dzieciecy.pl. Na przesłanie prac macie czas do 1 stycznia 2012 roku, do godz. 20.00. Uwaga.Plik nie powinien być większy niż 2 MB.

Powodzenia!

Loga organizatorów