Archiwum aktualności, IV edycja, WSIiZ RzeszówRaport z V edycji badania dojrzałości ekonomicznej

Przedstawiamy Państwu raport z piątej edycji badania świadomości i dojrzałości ekonomicznej uczniów szkół podstawowych. Badaniem objęto uczestników Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego z Warszawy, Poznania, Białegostoku, Katowic, Kielc, Wrocławia i Rzeszowa (w badaniu wzięło udział 574 osoby) oraz uczniów dwóch krakowskich szkół podstawowych (125 osób), którzy nie uczestniczą w pozaszkolnych programach edukacji ekonomicznej.

Aby czytać raport, KLIKNIJ.

Wakacyjni biznesmeni - wedykt

Dobiegł końca konkurs "Wakacyjni biznesmeni". Aby zapoznać się z werdyktem Komisji oraz krótką depeszą od Opiekuna konkursu, zapraszamy na stronę konkursu - KLIKNIJ.

Mądrość rozwoju - zobacz i skomentuj prace z 3. etapu konkursu EUD

Czas na ostatni etap zmagań konkursowych... Dzięki wymianie handlowej z Polską przedsiębiorstwa naszych EUDowych wakacyjnych biznesmenów bardzo dobrze prosperują. Wszyscy czują się spełnionymi biznesmenami i bizneswomankami. Zastanawiając się co dalej począć, postanowili uzyskane zyski z dotychczasowej działalności przeznaczyć na rozwój. Mimo, że są zadowoleni z osiągniętego sukcesu, eksport i import gotowych produktów, wytwarzanych przez inne firmy, nie jest szczytem ich biznesowych marzeń. Rozmyślają i snują plany czym ich firma powinna się zajmować, aby mogli poczuć się naprawdę dumni ze swoich dokonań.

Uczestnicy konkursu w trzecim etapie mieli za zadanie przedstawić strategię rozwoju swojej firmy. Szczegółowe instrukcje do zadania można przeczytać TUTAJ.

Prace konkursowe naszych pomysłowych wakacyjnych biznesmenów z przyjemnością prezentujemy w galerii prac i zapraszamy wszystkich do ich lektury oraz oceny. Uwaga. Prace można oceniać, komentując je. Funkcja komentowania będzie aktywna w dniach od 24 do 28 lipca br. Liczymy na ciekawe dyskusje :-)

Nagrodzeni w konkursie 10. numeru "Ekonopedii"

Drodzy Czytelnicy „Ekonopedii”!  Zakończyliśmy konkurs, który polegał na rozwiązaniu sześciu zagadek opublikowanych w 10. Numerze Magazynu. Nagrodą za terminowe przesłanie prawidłowych odpowiedzi na wszystkie zagadki były bony zakupowe o wartości 100 zł do wykorzystania w sieci salonów Empik.

Na nagrody zasłużyli Piotr Abramek (student EUD z Katowic) oraz Bartosz Klawitter (student EUD z Poznania). Gratulujemy! Poprawne odpowiedzi do zadań konkursowych z numeru 10. zostały opublikowane na stronie www.ekonopedia.pl.

Wakacyjni biznesmeni - zobacz prace z 2, etapu konkursu

Uczestnicy konkursu "Wakacyjni biznesmeni" w drugim etapie mieli za zadanie przygotować prezentację, w której przedstawią bogactwo różnorodności Wyspy X oraz jeden produkt, który chcieliby eksportować z Wyspy X do Polski. Szczegółowe instrukcje do zadania można przeczytać TUTAJ.

Prace konkursowe naszych pomysłowych wakacyjnych biznesmenów z przyjemnością prezentujemy w galerii prac i zapraszamy wszystkich do ich lektury oraz oceny. Uwaga. Prace można oceniać, komentując je. Liczymy na ciekawe dyskusje :-)

Aby przejść na stronę konkursu, KLIKNIJ.

Wakacyjni biznesmeni nadciągają - zobacz prace z 1. etapu konkursu!

Trwa letni konkurs dla studentów EUD. W pierwszym etapie jego uczestnicy mieli za zadanie przygotować prezentację na temat trzech produktów, które chcieliby wprowadzić do sprzedaży na Wyspie X. Szczegółowe instrukcje do zadania można przeczytać TUTAJ. Prace konkursowe dziewięciu pomysłowych wakacyjnych biznesmenów z przyjemnością prezentujemy w galerii prac i zapraszamy wszystkich do ich lektury oraz oceny. Uwaga. Prace można oceniać, komentując je. Liczy na ciekawe dyskusje :-)

Nowy numer "EKONOPEDII"

Zapraszamy do lektury 10. numeru Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia”. Przygotowaliśmy dla Was szereg ciekawych artykułów:

  • Cena równowagi - o walce popytu i podaży
  • Dzień wolności podatkowej
  • Bajka o własnym znaku
  • Interview - trudne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej
  • Giełdowe rozgrywki

Uwaga! Dla Czytelników "Ekonopedii" przygotowaliśmy konkurs! W lipcowym numerze Magazynu znajdziecie sześć różnych zadań konkursowych. Zapraszamy Was do podjęcia wyzwania i zmierzenia się z nimi. Wszyscy, którzy do 14 lipca br. prześlą prawidłowe rozwiązania wszystkich sześciu zagadek, wezmą udział w losowaniu fajnych nagród :)

Ekonopedia w wersji elektronicznej dostępna jest pod adresem: www.ekonopedia.pl.

CZY W BIZNESIE MOŻNA POŁĄCZYĆ PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM? WEŹ UDZIAŁ W NOWYM KONKURSIE EUD I SPRAWDŹ TO!

Wyobraź sobie, że wraz ze znajomymi z EUD wybierasz się na wakacje all-inclusive na Wyspę X. Po kilkudniowym odpoczynku i "nicnierobieniu" zastanawiacie się co począć. Widzicie na horyzoncie dom towarowy, więc postanawiacie się do niego udać. Na miejscu dowiadujecie się, że jest to jedyny sklep na Wyspie X. Można w nim kupić wszystkie dostępne na wyspie towary. Nie dowierzacie, bo nie możecie znaleźć wielu przedmiotów bardzo popularnych w Polsce. Postanawiacie rozwikłać tę zagadkę i spotykacie się z Waszymi rówieśnikami z Wyspy X. Oni potwierdzają Wam, że nie znają takich produktów. Natomiast wykazują bardzo duże zainteresowanie przedmiotami, o których im opowiedzieliście.

Masz w sobie żyłkę przedsiębiorcy, więc postanawiasz wykorzystać tę sytuację. W pierwszym etapie konkursu Twoim zadaniem będzie wybranie i zaprezentowanie produktów, które chciałbyś dystrybuować na Wyspie X. W drugim etapie przeprowadzisz mini analizę otoczenia, która pozwoli Ci umocnić twój biznes, zaś celem trzeciego etapu będzie opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do zabawy i udziału w nowym konkursie EUD pt. „Wakacyjni biznesmeni”! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Uwaga. Zapisy nadal trwają. Na Wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli, 29 czerwca br. (włącznie). Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto EUD poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs WAKACYJNI BIZNESMENI – zgłoś się”. Zaloguj się i wyślij zgłoszenie na konkurs już teraz! – KLIKNIJ. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, załóż je teraz.

Poznaj zwycięzców konkursu SUKCES PL

Konkurs edukacyjny dla studetnów EUD "Sukces PL" dobiegł końca. Zapraszamy do zapoznania się z Werdyktem Komisji konkursowej - KLIKNIJ.

SUKCES PL - trwa głosowanie na prace 3. etapu konkursu

Nadszedł czas na prezentację prac nadesłanych na trzeci etap konkursu SUKCES PL. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat firm polskich założonych w okresie 1989-1999, które osiągają sukcesy na rynkach międzynarodowych.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami oraz oceny i komentowania prac. Na prace 3. etapu można GŁOSOWAĆ do 10 czerwca (włącznie). Jednocześnie przypominamy, że każdy zalogowany internauta może oddać jeden głos dziennie na każdą z konkursowych prezentacji, przyznając im 3, 2 bądź 1 punkt. Uwaga. System głosowania zawiera blokadę adresów IP. Niedogodnością z tytułu wprowadzonej blokady będzie ograniczona możliwość oddawania głosów z jednego komputera.

Zwycięzcę etapu 3. oraz laureatów konkursu, wyłonionych przez Komisję konkursową, poznamy już 11 czerwca.

Końcowy test z wiedzy ekonomicznej

Czas pędzi jak szalony.. w tym tygodniu odbędą się ostatnie zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, a studenci EUD przystąpią do końcowego testu z wiedzy ekonomicznej. Na najlepszych czekają nagrody! Kochani, powodzenia na teście :)

SUKCES PL - trwa głosowanie na prace 2. etapu konkursu

Nadszedł czas na prezentację prac nadesłanych na drugi etap konkursu SUKCES PL. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat firm polskich założonych w okresie 1989-1999, które wyróżnia znana marka.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami oraz oceny i komentowania prac. Na prace 2. etapu można GŁOSOWAĆ do 3 czerwca (włącznie), a ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 4 czerwca.

Jednocześnie przypominamy, że każdy zalogowany internauta może oddać jeden głos dziennie na każdą z konkursowych prezentacji, przyznając im 3, 2 bądź 1 punkt. Uwaga. System głosowania zawiera blokadę adresów IP. Niedogodnością z tytułu wprowadzonej blokady będzie ograniczona możliwość oddawania głosów z jednego komputera.

SUKCES PL - motyw etapu 3.

Nadszedł czas na publikację motywu przewodniego ostatniego etapu konkursu. W 3. etapie konkursowych rozgrywek szukamy polskich firm, które osiągają sukces na rynku międzynarodowym. Każdy z Was na pewno słyszał o tym, że dzisiejszy świat jest światem zglobalizowanym. Nie trzeba szukać zbyt długo, żeby pokazać zagraniczne firmy, które wytwarzają produkty dostępne w Polsce. Ale czy potraficie pokazać takie polskie firmy, których produkty można kupić za granicą? To zadanie jest z pewnością większym wyzwaniem, ale jeśli dobrze poszukacie, to znajdziecie takie przykłady. Więcej informacji o zadaniu znajdziecie na stronie konkursu - KLIKNIJ.

Nagrodzeni w konkursie "Ekonopedii"

Drodzy, zakończyliśmy konkurs dla Czytelników "Ekonopedii". Przypominamy, że zadanie polegało na rozwiązaniu pięciu różnych zadań konkursowych. Ci z Was, którzy nadesłali prawidłowe rozwiązania wszystkich pięciu zadań, wzięli udział w losowaniu nagród - trzech bonów zakupowych o wartości 100 zł do wykorzystania w sieci salonów Empik.

Nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzców :) Szczęśliwcami, do których trafią nagrody, są: Agnieszka Zemszał (studentka EUD z Warszawy), Piotr Abramek (student EUD z Katowic) oraz Oskar Trawiński (student EUD z Poznania). Gratulujemy!

Lista zwycięzców oraz prawidłowe rozwiązania zagadek zostaną opublikowane w kolejnym numerze "Ekonopedii".

SUKCES PL - zobacz prace 1. etapu

Kochani, prezentujemy prace nadesłane w pierwszym etapie konkursu SUKCES PL. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat firm polskich założonych w okresie 1989-1999, które zasługują na miano przedsiębiorstw innowacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami oraz oceny i komentowania prac. Aby przejść na stronę konkursu - KLIKNIJ.

SUKCES PL - nowy konkurs EUD.

Czy wiecie, że 25 lat temu w naszym kraju rozpoczęły się przemiany, które zapoczątkowały okres swobody gospodarczej? Na miano bohaterów tych przemian zasługują przedsiębiorcy, którzy postanowili skorzystać z szansy i otworzyli przedsiębiorstwa, które działają na rynku po dziś dzień. Poznajmy tych bohaterów!

 

Nasz nowy konkurs edukacyjny "SUKCES PL" poświęcony będzie sukcesom polskiej przedsiębiorczości. Zadanie konkursowe będzie polegało na przygotowaniu trzech prezentacji na temat przedsiębiorstw, które powstały w okresie 1989-1999, działają do dziś i są pod kontrolą swoich założycieli lub ich rodzin. Prezentacje uczestnicy będą przygotowywać etapami. W każdej z trzech odsłon konkursu będzie wskazany motyw przewodni, którym będzie trzeba się kierować przy wyborze przedsiębiorstwa. W każdym etapie będziemy publikować również wzorcową strukturę prezentacji, która pomoże Wam poukładać informacje o firmach w logiczną całość.

Zapraszamy do zabawy i udziału w nowym konkursie EUD! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 11 maja br. (włącznie).

Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto EUD poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs SUKCES PL – zgłoś się”. Zaloguj się i wyślij zgłoszenie na konkurs już teraz! – KLIKNIJ. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, załóż je TERAZ.

Wiosenna "Ekonopedia"

Zapraszamy do lektury 9. numeru Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia”. Przygotowaliśmy dla Was szereg ciekawych artykułów:

  • Czym się różni netto od brutto?
  • Bajka o skutkach rozmów przy stole negocjacyjnym
  • Zarządzanie czasem krok po kroku
  • Rachunek zysków i strat. Skąd przedsiębiorca wie czy zarabia
  • Finansowa moc crowdfundingu

Uwaga! Dla Czytelników "Ekonopedii" przygotowaliśmy konkurs! W wiosennym numerze Magazynu znajdziecie 5 różnych zadań konkursowych. Zapraszamy Was do podjęcia wyzwania i zmierzenia się z nimi. Wszyscy, którzy do 30 kwietnia br. prześlą prawidłowe rozwiązania wszystkich pięciu zagadek, wezmą udział w losowaniu fajnych nagród :)

Ekonopedia w wersji elektronicznej dostępna jest pod adresem: www.ekonopedia.pl.

Zdjęcia z inauguracji EUD (Rzeszów, Poznań, Białystok)

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych fotorelacji z inauguracji semestru letniego EUD - tym razem z Rzeszowa, Poznania i Białegostoku. Aby przejść do galerii zdjęć, KLIKNIJ.

Werdykt Króla i królewskiej Rady w sprawie wyprawy do Krainy Baśni

Oto doczekaliśmy się werdyktu Króla i Królewskiej Rady! Król i Rada pracowali w pocie czoła kilka dni i wieczorów, a nawet jedną noc (przy pełni księżyca :-). Jak się pewnie domyślacie, decyzja była niezmiernie trudna, bo stawka wyrównana, a zadanie bardzo niebezpieczne i odpowiedzialne. Każdy ze Śmiałków i Śmiałkiń zaprezentował się z najlepszej strony, i każdy wzbudził podziw Króla :-)

Jeżeli chcecie poznać treść królewskiej depeszy, zapraszamy Was na stronę KONKURSU.

Konkurs "Na ratunek Krainie Baśni" - zobacz prace ostatniego etapu!

Drodzy Studenci EUD, konkurs „Na ratunek Krainie Baśni” wkracza w trzeci, ostatni etap. W tym etapie każdy Śmiałek i Śmiałkini ma za zadanie przekonać nas o tym, że to jego strategia jest najlepsza i właśnie on powinien zostać zwycięzcą konkursu!

Zatem zapraszamy do zapoznania się z pracami, komentowania i głosowania. Możecie głosować codziennie, przyznając wybranym Śmiałkom 3, 2 oraz 1 punkt. Głosować można od dzisiaj do 16 marca 2014 r. (włącznie). A już w poniedziałek, 18 marca dowiemy się jaką decyzję podjął Król – kto wyruszy na ratunek Krainie Baśni i „zgarnie” atrakcyjne nagrody :)

Aby przejść na stronę konkursu, KLIKNIJ.

Jak pokonać złego Baldemara? Poznaj strategie Śmiałków i Śmiałkiń

Przedstawiamy Wam prace Śmiałków i Śmiałkiń, którzy stanęli do konkursu „Na ratunek krainie baśni”. Każdy z nich miał za zadanie przygotować strategię pokonania złego Baldemara i zaprezentować ją Wam, abyście – głosując – wskazali tę Waszym zdaniem najlepszą.

Zobaczcie i oceńcie sami jak im się to udało! Aby przejść na stronę konkursu, KLIKNIJ!

Listy przyjętych na semestr letni (Warszawa, Katowice, Kielce, Rzeszów)

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie i Kielcach. W Warszawie indeksy przyznane zostały drogą losowania (zob. pkt. 2. §3 Regulaminu EUD).

W Katowicach i Kielcach, gdzie są jeszcze wolne miejsca, został uruchomiony nabór dodatkowy. Przekażcie informację o zajęciach swoim znajomym ze szkoły, w większej grupie będzie ciekawiej :)

Konkurs "Na ratunek Krainie Baśni" - poznaj Śmiałków i Śmiałkinie

Drodzy studenci EUD, oto nasze poszukiwania Śmiałków i Śmiałkiń, którzy gotowi są wyruszyć na ratunek Krainie Baśni zostały zakończone. EUD jak zwykle stanął na wysokości zadania – w jego szeregach znalazło się wielu odważnych studentów! Aby ich poznać, przejdź na stronę konkursu - KLIKNIJ.

Konkurs EUD "Na ratunek Krainie Baśni"

Kochani, serdecznie Was zachęcamy do wzięcia udziału w nowym konkursie EUD "Na ratunek Krainie Baśni". Więcej szczegółów na stronie KONKURSU.

 

Zapisy na semestr letni - Katowice, Warszawa, Kielce, Rzeszów

Informujemy, że 2 lutego br. zakończyliśmy rejestrację na zajęcia EUD w Poznaniu i Wrocławiu. W Kielcach uruchomiony został nabór dodatkowy.

Obecnie trwa rejestracja na zajęcia EUD w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie oraz Kielcach. Formularz rejestracji jest aktywny. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD we wskazanych miastach, prosimy o wypełnienie formularza. Rejestracja potrwa do 16 lutego 2014 r.


Zapisy na semestr letni EUD w Poznaniu, Wrocławiu i Kielcach

Ruszył nabór na zajęcia EUD w Poznaniu, Wrocławiu i Kielcach! Formularz rejestracji jest aktywny. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD we wskazanych miastach, prosimy o wypełnienie formularza. Rejestracja potrwa do 2 lutego 2014 r.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy