Archiwum aktualności, VIII edycja, SGH WarszawaTerminy i zasady rejestracji na letnią edycję EUD

Uprzejmie informujemy, że zapisy na semestr letni Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego odbywać się będą w dniach: 6-19 lutego 2012 roku. Formularz rejestracji zostanie aktywowany 6 lutego o godz. 9.00.

Uwaga. Ulegają zmianie zasady rekrutacji na zajęcia EUD - kwalifikacja według kolejności zgłoszeń przestaje obowiązywać. Od roku 2012 na zajęcia EUD kwalifikować będziemy w drodze losowania. W terminie po zakończonej rekrutacji nadesłane zgłoszenia będą brały udział w losowaniu indeksów EUD. Osoby, których zgłoszenia zostaną wylosowane, otrzymają status studenta EUD. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem EUD.

Informujemy, że zajęcia w semestrze letnim rozpoczną się na przełomie lutego i marca 2012 roku. Szczegółowy program zajęć i harmonogram spotkań dostępny będzie na początku lutego.

Konkurs "Spółka Mikołaj" - zobacz prace 3 etapu

Nasza zabawa konkursowa powoli dobiega końca… przed nami trzeci ostatni etap konkursu „Spółka Mikołaj”.

Po świąteczno-noworocznej gorączce przepracowany Mikołaj nareszcie może udać się na odpoczynek. Tu powstaje pole do działania dla Sztabu ds. Regeneracji Mikołaja. Tym razem nasi Mikołajowi Stażyści mieli za zadanie przygotować dwie propozycje wyjazdów do dwóch dowolnych krajów, do których Mikołaj będzie mógł na trochę uciec od klimatu Laponii i gdzie odbuduje swoje siły.

Gorąco zachęcamy do lektury, oceny i komentowania zimowo-wakacyjnych projektów! Przejdź do strony konkursu - KLIKNIJ!

Konkurs Świąteczny "Spółka Mikołaj" - wyniki

Nasza zabawa konkursowa dobiegła końca. To był trudny konkurs! Trzeba było przygotować prezentację i zadbać w niej nie tylko o dobre pomysły, ale też dobranie odpowiedniej formy graficznej – przykuwającej uwagę i czytelnej dla odbiorców. W kolejnych etapach trzeba było szukać informacji, mając przy tym na uwadze, że niekoniecznie pierwsze wyniki, jakie poda wyszukiwarka najlepiej spełniają nasze oczekiwania. Co więcej, niektóre informacje są bardziej, inne mniej wiarygodne. Przydawała się więc sztuka wyboru informacji najwłaściwszych, by z nich dopiero stworzyć autorskie podsumowanie, prognozę, plan aktywności urlopowych lub zestawienie cen.

Nie wszyscy Uczestnicy, którzy wystartowali w konkursie dotarli z nami do ostatniego etapu – tytuły Pierwszego, Drugiego i Trzeciego Pomocnika Mikołaja wybraliśmy spośród ośmiorga najwierniejszych z wiernych Konkursowiczów. Wybór był arcytrudny, bo wszystkie prace stały na wysokim poziomie.

Laureatami zostali:

 • I miejsce  - Jakub Adwentowski
 • II miejsce - Grzegorz Jędrzejczak
 • III miejsce - Jakub Stępniowski

Wyróżnienia otrzymały:

 • Ewa Kaźmierska
 • Zuzia Palion


  Gratulujemy Zwycięzcom i zachęcamy do przeczytania werdykt Komisji - KLIKNIJ

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej na antenie TVP 1

Już za 3 tygodnie, 23 stycznia o godz. 20:24, na antenie TVP 1 odbędzie się Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej. Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to sprawdzian nie tylko dla tych, którzy w zagadnieniach z ekonomii czują się jak ryba w wodzie. To także dobra zabawa dla młodzieży, która nie zdecydowała jeszcze o dalszej drodze swojej edukacji. Zachęcamy do oglądania transmisji z tego wydarzenia.

Więcej infomacji o teście na stronie: www.testwiedzyekonomicznej.tvp.pl.

Konkurs "Spółka Mikołaj" - oceń prace 2 etapu

Najgorętszy okres – rozwożenie prezentów – Mikołaj ma za sobą. Zanim jednak uda się na zasłużony odpoczynek, musi podsumować projekt „Święta 2011” i pomyśleć nad tym co go czeka za rok. W tym celu powołał specjalny Sztab ds. Podsumowań i Prognoz Świątecznych. Uczestnicy mikołajowego konkursu, jako pracownicy tego sztabu, mieli za zadanie wybrać dowolną branżę (np. odzieżową, wydawniczą, rozrywkową, elektroniczną) i spróbować ustalić, jakie produkty, usługi lub marki tej branży były hitami tegorocznej sprzedaży. Po drugie, musieli znaleźć informacje na temat zapowiedzi nowych produktów oraz spróbować przewidzieć, co może okazać się hitem sprzedaży w nowym roku oraz wymarzonym prezentem pod choinkę w następną Gwiazdkę. Gorąco zachęcamy do lektury prac.

Przejdź do strony konkursu „Spółka Mikołaj” – KLIKNIJ!

Konkurs "Spółka Mikołaj" - oceń prace 1 etapu

Przypominamy, że na stronie EUD trwa świąteczny konkurs „Spółka Mikołaj”. Dzisiaj prezentujemy prace nadesłane na 1 etap konkursu: Staż w Sztabie ds. Skarg i Zażaleń. Uczestnicy naszego konkursu jako pracownicy tego sztabu mieli za zadanie przygotować krótki poradnik na rynek polski i opisać w nim, co można zrobić z nietrafionym prezentem. Opisali w nim 5 różnych pomysłów na sprytne i eleganckie pozbycie się prezentu. Wszystkie poradniki publikujemy na naszej stronie konkursowej, aby niezadowoleni ze swoich prezentów ludzie dowiedzieli się, że jeszcze nie wszystko stracone oraz tego, co mogą zrobić ze swoim prezentem. Gorąco zachęcamy do lektury poradników oraz głosowania na najlepsze z nich.

Przejdź do strony konkursu „Spółka Mikołaj” – KLIKNIJ!

Konkurs świąteczny "Spółka Mikołaj" - weź udział!

W ferworze przygotowań do Świąt myśli większości z nas nadzwyczaj często krążą wokół pewnej szczególnej postaci... Mowa oczywiście o Mikołaju i jego odwiedzinach w naszych domach w Wigilię. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile pracy wykonuje co roku ten wyczekiwany przez wszystkich gość i jak skomplikowane operacje to obejmuje?

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w nowym konkursie! Obiecujemy przyjrzenie się niekonwencjonalnym aspektom pracy Mikołaja.

Czytaj o szczegółach konkursu - KLIKNIJ!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Wszystkim studentów i sympatykom EUD życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku - sukcesów, spełnienia marzeń i wielu ciekawych spotkań na EUD :)

Finał EUD (Katowice, Warszawa, Kielce, Białystok)

Znamy już zwycięzców V edycji EUD w Katowicach i Białymstoku, VIII edycji EUD w Warszawie oraz I edycji EUD w Kielcach. W Katowicach tytuł Najlepszego Studenta EUD zdobył Tomasz Wypiór, w Warszawie najlepszy był Szymon Trochimiak, w Kielcach - Filip Roman, a w Białymstoku - Michał Mieczkowski. Gratulujemy! Zdjęcia z finałowych zajęć dostępne są w galerii EUD.

Wyniki konkursu "Szkoła Talentów"

Burzliwe obrady Komisji dobiegły końca! Przyznaliśmy tytuły Pierwszego, Drugiego i Trzeciego Menedżera Rozwoju Talentów. Wybór był bardzo trudny, bowiem wszystkie prace nas zachwyciły: a to zaskakiwały, a to bawiły, a to pozwalały spojrzeć na niektóre kwestie z innego punktu widzenia. Laureatami konkursu zostali: Angelika Malerczyk, Zuzanna Palion i Semko Stachura. Szczegóły werdyktu Komisji na stronie konkursu - KLIKNIJ!

Spotkanie finałowe EUD - test wiedzy

Semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami finałowe spotkanie EUD. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który w danych ośrodku uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma laptopa :)

Ostatnie dni przed testem wykorzystajcie na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Znajdziecie w niej materiały edukacyjne z wykładów.

Zobacz i oceń prace 3 etapu konkursu "Szkoła Talentów"

Trzecie i ostatnie zadanie naszych Młodych Menedżerów Rozwoju Talentów polegało na wybraniu trzech absolwentów ich szkoły i zaprezentowaniu ich drogi zawodowej. Menedżerowie mieli przedstawić każdą z osób i opisać, gdzie i w jaki sposób wskazani absolwenci wykorzystają nabyte w szkole umiejętności. Nadesłane prace okazały się bardzo ciekawe i inspirujące. Zapraszamy Was do lektury prac ostatniego etapu konkursu, głosowania i komentowania oraz dyskusji z autorami prac. Głosowanie na 3 etap konkursu potrwa do 4 grudnia 2011.

 

"Młodzi ekonomiści" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Zapraszamy do odsłuchania reportażu Pani Joanny Bogusławskiej pt. "Młodzi ekonomiści".

Galeria zdjęć z V spotkania EUD (Katowice, Warszawa)

Zapraszamy do galerii EUD, gdzie są już dostępne zdjęcia z V spotkania EUD zrealizowanego w Katowicach i Warszawie.

Zobacz i oceń prace 2 etapu konkursu "Szkoła Talentów"

Trwa konkurs edukacyjny pt. „Szkoła Talentów”. W konkursie bierze udział 21 ambitnych i utalentowanych studentów EUD. Drugim zadaniem naszych Młodych Menedżerów Rozwoju Talentów było zorganizowanie nauki w szkole tak, by studenci chłonęli nowe umiejętności i nie poddali się zbyt szybko znużeniu. Nadesłane prace okazały się fantastyczne. Brawo, brawo, brawo!!! Nie możemy przestać oklaskiwać pomysłów na zajęcia i na mobilizację swoich uczniów do pracy, które wyczytaliśmy w rozwiązaniach etapu II! Tymi pomysłami zdecydowanie powinno zainteresować się Ministerstwo Edukacji - nasze szkoły byłyby o tyle ciekawsze:)

Bardzo ciekawi jesteśmy opinii internautów. Już teraz zapraszamy Was wszystkich do zapoznania się z pracami konkursowymi, głosowania, komentowania prac oraz dyskusji z ich autorami. Głosowanie na 2 etap konkursu potrwa do 27 listopada 2011.

Konkurs "Szkoła Talentów" - zobacz prace I etapu!

Trwa konkurs edukacyjny pt. „Szkoła Talentów”. W konkursie bierze udział 21 ambitnych i utalentowanych studentów EUD. Pierwszym wyzwaniem, jakiemu musieli sprostać było stworzenie koncepcji „Szkoły Talentów”. Jesteśmy pod wrażeniem ich pomysłów i z wielką przyjemnością prezentujemy Wam ich prace. Teraz WY oceńcie, jak poradzili sobie z tym zadaniem. Wszystkich internautów zapraszamy do zapoznania się z pracami konkursowymi, głosowania, komentowania prac oraz dyskusji z ich autorami.

Uwaga. Każdy zalogowany internauta może oddać jeden głos dziennie na każdą z prac konkursowych, przyznając 3, 2 bądź 1 punkt. Informujemy, że system głosowania na prace konkursowe zawiera blokadę adresów IP. Wprowadzona blokada będzie ograniczała możliwość wielokrotnego oddawania głosów z jednego komputera. Głosowanie na 1 etap konkursu potrwa do 20 listopada 2011.

Galeria zdjęć z IV spotkania EUD (Katowice, Warszawa)

Zapraszamy do galerii EUD, gdzie są już dostępne zdjęcia z IV spotkania EUD w Katowicach i Warszawie,

Uczestnicy konkursu "Szkoła Talentów"

Trwa konkurs edukacyjny pt. „Szkoła Talentów”. Miło nam powiadomić, że do udziału w konkursie zgłosiło się aż 28 osób – zapraszamy Was do zapoznania się z galerią uczestników konkursu. Wszystkich internautów zachęcamy do śledzenia zmagań konkursowych, trzymania kciuków za uczestników, komentowania prac i głosowania! Prezentacja pierwszych prac konkursowych już 15 listopada 2011.

Przejdź do strony Konkursu - KLIKNIJ.

EUD w Warszawie - zmiana sali wykładowej!

Informujemy, że najbliższy wykład dla studentów EUD w Warszawie (8 listopada 2011) odbywać się będzie w Auli Głównej mieszczącej się na 1. piętrze w Budynku Głównym SGH. Niniejsza zamiana dotyczy również kolejnych spotkań EUD zaplanowanych na 22 listopada i 6 grudnia br.

Konkurs EUD "Szkoła Talentów" - zgłoś się!

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy ogłasza nowy konkurs edukacyjny pt. „Szkoła Talentów”. Wszystkich Was zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie konkursowej. Dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody! Konkurs realizowany będzie w trzech etapach w okresie od 7 listopada do 4 grudnia 2011 roku. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 6 listopada 2011 r.

Przejdź do strony Konkursu i czytaj o szczegółach zabawy.

 

Galerie zdjęć z III spotkania EUD (Warszawa, Kielce, Poznań, Białystok)

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z III spotkania EUD w Warszawie, Kielcach, Poznaniu i Białymstoku.

Skrypt do wykładu "Reklama a wywieranie wpływu" (Warszawa)

Studentów EUD z Warszawy zachęcamy do lektury skryptu do wykładu "Reklama a wywieranie wpływu". Zajęcia odbędą się 25 października w SGH w Warszawie, a poprowadzi je dr Joanna Żukowska.

Filmoteka EUD - nowe materiały!

Zapraszamy do filmoteki EUD, gdzie dostępne są już filmy z zajęć inauguracyjnych EUD w Warszawie i Kielcach oraz filmy z II spotkania EUD w Warszawie.

Galeria zdjęć (Katowice, Warszawa, Poznań)

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z zajęć EUD. Są już dostępne zdjęcia z inauguracyjnego spotkania EUD w Poznaniu, a także zdjęcia z II spotkania EUD w Katowicach i Warszawie.

Galeria zdjęć z inauguracji EUD w Warszawie

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze spotkania inauguracyjnego EUD w Warszawie. Pierwsze zajecia VIII już edycji uniwersytetu dziecięcego odbyły się 4 października 2011 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Laureaci konkursu "Eksperci Freekonomii"

Konkurs dla kandydatów na studentów EUD został rozstrzygnięty! Po burzliwych dyskusjach Komisja wyłoniła laureatów konkursu freekonomicznego. Freeckowi oraz Komisji spodobały się najbardziej trzy prace:

Filipa Jasiaka, który wymyślił, jak freekonomia może pomóc w zachęceniu do czytania książek [Zobacz pracę Filipa - KLIKNIJ]
Wiktora Mikoszy, który pokazał, że potrafi profesjonalnie skalkulować „darmowy” biznes
Piotra Dobrzańskiego, który jak żaden inny Konkursowicz wskazał precyzyjnie segmenty klientów na swój freekonomiczny produkt [Zobacz pracę Piotra - KLIKNIJ]

Wszyscy trzej laureaci otrzymują indeksy EUD w Warszawie! Zwycięzców zapraszamy na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się już jutro (4 października 2011) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zobacz miejsce spotkania - KLIKNIJ!

Wyrazy uznania oraz nagroda pocieszenia należy się także Jerzemu Ziarno. Laureatom raz jeszcze gratulujemy ambicji, gotowości do uczenia się oraz ogromnego zaangażowania. Rzeczywiście, udało się Wam zaskoczyć Freecka swoją pomysłowością oraz błyskotliwością!

Konkurs "Eksperci FREEKONOMII" - zakwalifikowani do II etapu

Trwa konkurs dla kandydatów na studentów EUD "Eksperci Freekonomii". 25 września 2011 r. dobiegł końca termin nadsyłania prac na I etap konkursu. Nasz ekspert Freecek już zapoznał się z nadesłanymi prezentacjami i zadecydował, że do II etapu konkursu przechodzą:

 1. Piotr Dobrzański
 2. Filip Jasiak
 3. Wojciech Kucharski
 4. Tomasz Kucharski
 5. Wiktor Mikosza
 6. Jerzy Ziarno
 7. Piotr Zientarski

Zadaniem uczestników II etapu konkursu "Zostań Ekspertem Freekonomii" będzie zaprojektowanie - przy indywidualnym wsparciu Freecka - produktu lub przedsięwzięcia w wybranym model freeconomics. Każdy z nich ma do dyspozycji 1 godzinę konsultacji z Freeckiem (za pośrednictwem Komunikatora Skype), podczas których może doprecyzować swój pomysł, dopracować go lub wyjaśnić wątpliwości. Freecek będzie do Waszej dyspozycji w godzinach:

 • 28 września 2011 (środa), w godz.14.00-15.30 i 20.30-21.00
 • 29 września 2011 (czwartek), w godz. 13.00-14.30 i 20.30-21.00
 • 30 września 2011 (piątek), w godz. 14.00-15.00, 15.30-16.00
 • 1 październiak 2011 (sobota), w godz. 16.00-18.00

Godziny konsultacji należy rezerwować indywidualnie, pisząc na adres: freekonomia@uniwersytet-dzieciecy.pl.

II etap konkursu potrwa do 2 października 2011, do godz, 20.00. W poniedziałek, 3 października br. ogłosimy zwycięzców konkursu.

 

 

Listy osób przyjętych na semestr zimowy EUD

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu i Kielcach.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że są jeszcze wolne miejsca na zajęcia EUD w Kielcach i Poznaniu. W związku z tym uruchamiamy dodatkową rekrutację. Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą formularza zapisów. Dodatkowy nabór potrwa tylko do 20 września do godz. 23:59.

Program zajęć na semestr zimowy

Zapraszamy do zapoznania się z programami zajęć na nadchodzący semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. W semestrze zimowym roku akademickiego 2010/2011 realizowana będzie już VIII edycja EUD w Warszawie, V edycja EUD w Katowicach i Białymstoku, II edycja zajęć EUD w Poznaniu oraz I semestr zajęć w Kielcach. Przypominamy, że zapisy na semestr zimowy EUD odbywać się będą w dniach: 8-18 września 2011 roku. Formularz rejestracji zostanie aktywowany 8 września o godz. 15.00.

Ruszyły zapisy na semestr zimowy EUD!

Formularz rejestracji do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest aktywny. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD prosimy o jego wypełnienie. Nie należy zwlekać z przesłaniem do nas formularza zgłoszeniowego, bowiem o przyjęciu dziecka do EUD decydować będzie czas wpłynięcia zgłoszenia do Biura.

Rejestracja potrwa do 18 września 2011 r.

 

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy