Obszar tematyczny: Sztuka wychowania - rola rodzica
Temat: Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży – substancje psychoaktywne, internet, komputer, media społecznościowe

Podstawowe zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych ze środkami psychoaktywnymi oraz nowymi mediami, w tym rodzaje środków psychoaktywnych, mechanizmy uzależnienia, etapy uzależniania (od zachowań ryzykownych po uzależnienienie), przyczyny zachowań ryzykownych. Sygnały ostrzegawcze, które mogą świadczyć o kontakcie młodego człowieka z substancjami psychoaktywnymi lub/i nadużywaniem internetu/komputera. Wpływ zachowań ryzykownych na funkcjonowanie dzieci, młodzieży i rodziny jako systemu.

Materiały z wykładów

Brak prezentacji z wykładów.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Polecamy artykuły

Jak nauczyć dziecko oszczędzania. Kilka praktycznych i skutecznych sposobów., Monika Rosmanowska, Dziennik "Metro"

Finansowej niezależności i gospodarowania nawet niewielkimi kwotami warto uczyć już najmłodszych. Jak to zrobić i kiedy zacząć - radzi Bartosz Majewski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

"Prysznic emocji" - dlaczego dzieci nudzą się w szkole?, Marzena Żylińska, Tygodnik "Polityka"

Rozmowa z neurobiologiem Geraldem Hütherem, profesorem Uniwersytetu w Getyndze, o tym, dlaczego dzieci nudzą się w szkole i co zrobić, żeby mogły rzeczywiście czegoś się tam nauczyć.

zobacz więcej »

Polecane książki

Pieniądze nie rosną na drzewach, Paul Mason i Mike Gordon

„Jeśli chcemy pojechać dokądś autobusem, kupić sobie napój, iść do kina albo zrobić jedną z tysięcy zwykłych rzeczy – czego potrzebujemy?...

zobacz więcej »