Archiwum aktualności, XII edycja, PB BiałystokRuszyły zapisy na letnią edycję EUD!

8 lutego rusza nabór na zajęcia EUD! Rekrutacja jest prowadzona we wszystkich miastach biorących udział w EUD. Formularz rejestracji jest aktywny od godz. 8:30. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD we wskazanych miastach, prosimy o wypełnienie formularza. Rejestracja potrwa do 29 lutego br.


Informujemy, że w przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy limit miejsc, na zajęcia EUD KWALIFIKOWAĆ BĘDZIEMY W DRODZE LOSOWANIA. Osoby, których zgłoszenia zostaną wylosowane, otrzymają status studenta EUD.

Organizatorzy EUD

Ostatni moment na wysłanie zgłoszenia na konkurs "Aktywny Obywatel"!

Marzy Wam się nowe boisko, albo skatepark...a może droga dla rowerów lub domki dla ptaków na każdym drzewie?

Zapraszamy do udziału w konkursie "Aktywny Obywatel" dzięki któremu możecie pokazać, że też interesuje Was to, co dzieje się wokół i macie pomysły na to jak zmieniać świat wokół!

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:KLIKNIJ

Organziatorzy EUD

Finał konkursu "Ekonopedii" nr 13

Dziękujemy bardzo za wszystkie nadesłane zgłoszenia:) Najtrudniejsze okazało się pytanie z Quizu ekonomicznego... dotyczące wejścia do strefy Euro oraz konwergencji.

Prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania opublikujemy na stronie "Ekonopedii".

Zwycięzcami konkursu zostali Krysia Peszko, Daniel Lemiszka oraz Rafał Ostrowski.

Wszyscy otrzymują w nagrodę bony zakupowe do sieci EMPIK.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs EUD "Aktywny obywatel" - zgłoszenia

Czy wiecie, że w ostatnich trzech latach w wielu miastach w Polsce został wprowadzony budżet obywatelski? W tym na przykład w Poznaniu, we Wrocławiu, w Łodzi oraz w Warszawie i bardzo prawdopodobne, że także w Twoim mieście, jeżeli nie zostało wymienione powyżej.

A czy wiecie czym jest budżet obywatelski?

To pieniądze z budżetu miasta przeznaczone przez władze (prezydenta/ burmistrza i samorząd) do zrealizowania pomysłów opracowanych i wybranych w powszechnym głosowaniu przez mieszkańców. Każdy z nas może zgłosić swój pomysł na to jak poprawić swoją okolicę i głosować na projekty, które nam się spodobają do zrealizowania w swoim mieście w terminach ogłoszonych stronie urzędu miasta w którym mieszkamy. Ciekawostką jest (i mam nadzieję, że inne miasta także podążą tą drogą), że w Warszawie dzieci i młodzież mogą zgłaszać swoje projekty za zgodą rodziców/opiekunów.

 

A więc do dzieła! Zapraszamy Was do sprawdzenia swoich sił w naszym konkursie: KLIKNIJ

Organizatorzy EUD

Finał konkursu "Wynalazca"!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców konkursu firmy pana Igrekowskiego na najbardziej nowatorski wynalazek:) Jury wzięło pod uwagę nie tylko innowacyjność projektu, ale także sposób prezentacji, osobowość projektanta i pomysł na reklamę i promocję.

 

Zapraszamy na stronę konkursu...gdzie zamieściliśmy nazwiska laureatów: KONKURS

 

Organizatorzy EUD

III etap konkursu "Wynalazca" - reklama

Mamy już projekt produktu, mamy menedżerów...przyszedł czas na reklamę! Sprawdźcie kto spośród Waszych kolegów i koleżanek ma najlepszy pomysł na reklamę swojego wynalazku:)

Zapraszamy do galerii prac: KLIKNIJ

 

Organizatorzy EUD

Zdjęcia z finałowego spotkania EUD w Białymstoku

11 czerwca zakończyła się XII edycja zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Zapraszamy do obejrzenia galerii z ostatniego spotkania w tym roku szkolnym. Znajdziecie siebie na zdjęciu zbiorowym?;)

 

Galeria zdjęć: KLIKNIJ

 

Organizatorzy EUD

II etap konkursu "Wynalazca" - autoprezentacja

Nasz zespół wynalazców okazał się bardzo kreatywny:) Wśród pomysłów na nowy sztandarowy produkt firmy X znalazły się: smart tornister,. flybike - latający rower, robot MicroBig, MUŚ czyli maszyna utylizująca śmieci, RoboFriend, podgrzewany kubek na baterie, karta magnetyczna z planem hotelu, maszyna do odzyskiwania wody ora Handy - pomocna dłoń..Teraz będziecie mieli okazję poznać autorów tych fantastycznych pomysłów!

Zapraszamy na stronę konkursu na której można obejrzeć galerię prac wynalazców: KLIKNIJ

"Ekonopedia" nr 13 - konkurs

Jeszcze przez dwa tygodnie, czyli do 30 czerwca, można nadsyłać rozwiązania zagadek konkursowych z ostatniego numeru "Ekonopedii". Czekają na Was "Przedsiębiorcza Jolka", "Quiz ekonomiczny" i mały sprawdzian z analizy danych...

Szczegóły znajdziecie pod linkiem: KLIKNIJ

Zapraszamy!

Szczegóły pierwszego zadania

Do konkursu ogłoszonego przez prezesa Igrekowskiego stanęło 16 młodych wynalazców. W pierwszym etapie mają za zadanie przedstawić swój wynalazek i przekonać prezesa, że to właśnie ich pomysł jest wart tego, żeby w niego zainwestować...

Powodzenia!

Szczegóły znajdziecie na stronie konkursu: KLIKNIJ

 

Organizatorzy EUD

Finał konkursu "Inteligentne Miasto"

Wszystkim, którzy zgłosili swój udział w konkursie i podjęli się stworzenia wizji miasta przyszłości serdecznie dziękujemy! Gratulujemy szóstce finalistów, która przebrnęła przez 3 etapy i  dotrwała do samego końca: Filipowi, Ignacemu, Jurkowi, Kindze, Oli i Szymonowi:)

Na stronie konkursu możecie obejrzeć prace finalistów i poznać nazwiska zwycięzców: KLIKNIJ.

 

Orgaznizatorzy EUD

Ekonopedia nr 13

Najnowszy, choć na razie jedynie w wersji elektronicznej, numer "Ekonopedii" już jest dostępny na naszej stronie:)

Zapraszamy do lektury!

Kliknij: EKONOPEDIA

Organizatorzy EUD

Nowy termin zgłoszeń

Uwaga, uwaga;)

Wszystkich, którzy nie zdążyli zgłosić się na konkurs w pierwszym terminie, chcielibyśmy poinformować, że wydłużamy termin zapisów do 21 maja (czwartek).

 

Serdecznie zachęcamy do udziału!

 

Organizatorzy EUD

Ostatni etap konkursu "Inteligentne Miasto" - prezentacja prac

Za nami 3 etapy konkursu "Inteligentne Miasto".  Do ostatniego etapu dotarło 4 zawodników i 2 zawodniczki. Gratulujemy wytrwałości i trzymamy kciuki!

A wszystkich zapraszamy do zapoznania się z pracami naszych wizjonerów:)

Obejrzyj prace: KLIKNIJ

 

Ogłoszenie wyników już w przyszłym tygodniu!

 

Organizatorzy EUD

 

 

Konkurs EUD "Wynalazca"

Dużo wyobraźni, jeszcze więcej zapału...trochę wiedzy ekonomicznej i zmysłu praktycznego...odrobina pewności siebie...i szczypta talentu do przewidywania przyszłości....przydadzą się wszystkim tym, którzy chcieliby wziąć udział w nowym konkursie EUD pt.:"Wynalazca".
Zapisy od 4 do 12 maja.

Szczegóły na stronie konkursu:KLIKNIJ

Zapraszamy:)

 

Organizatorzy EUD

 

III etap konkursu "Inteligentne Miasto"

Trwa III etap konkursu "Inteligentne Miasto". Uczestniczy i uczestniczki wykazali się dużą wiedzą na temat inteligentnych rozwiązań stosowanych w ich miastach. Teraz czekamy na ich własne pomysły!

Termin nadsyłania prac to 5 maja. A już teraz możecie zapoznać się z propozycjami, które zaprezentowali w II etapie konkursu: KLIKNIJ.

 

Organizatorzy EUD

Filmy z II spotkania EUD w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Białymstoku

Zapraszamy serdecznie do naszej filmoteki:) Możecie już obejrzeć filmy z II spotkania Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Ponznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Białymstoku!

KLIKNIJ

Lista zwycięzców w konkursie "Ekonopedii"

W radością informujemy, że zwycięzcami w ostatnim konkursie "Ekonopedii" zostali Piotr Abramek (EUD Katowice) i Rafał Ostrowski (EUD Białystok).

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach:)Nagrody prześlemy pocztą.

A wszyscy ciekawscy mogą znaleźć rozwiązania zadań konkursowych w 12 numerze "Ekonopedii"(wersja elektroniczna na stronie głównej EUD).

Organizatorzy EUD.

Życzenia od Minister Edukacji Narodowej

Pani Joanna Kluzik -Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, odwiedziła w zeszłym tygodniu Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Podczas wizyty nie zapomniała o studentach i studentkach EUD..specjalnie dla Was nagraliśmy życzenia od Pani Minister: KLIKNIJ.

 

Organizatorzy EUD.

Inauguracja XII edycji EUD w Białymstoku

26 marca odbyły się pierwsze zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku:)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z inauguracji: GALERIA.

 

Organizatorzy EUD.

 

 

 

I etap konkursu "Inteligentne miasto - termin nadsyłania prac: 31 marca!

Dziękujemy za nadesłanie zgłoszeń na konkurs:) Część z Was przysłała od razu prace na I etap, a Ci którzy jeszcze tego nie zrobili mają czas do 31 marca (wtorek).

Czekamy na Wasze projekty z niecierpliwością!

 

Organizatorzy EUD.

12 numer "Ekonopedii"

Przyszła wiosna, a wraz z nią nowy numer Ekonopedii:) W tym numerze będziecie mogli przeczytać o fuzjach ('Fuzja, czyli na dobre i na złe w biznesie"), kredytach ("Ile kosztuje kredyt?"), mobilności bankowej ("Mobilność bankowa. Jak działa bank w sieci")...Będziecie mogli zastanowić się nad wyborem przyszłego zawodu ("Wybór przyszłego zawodu. Czy mogę zostać tym, kim chcę?"), a w ramach relaksu wziąć udział w konkursie:)

 

Ekonopedia nr 12: LINK.

 

Zapraszamy:)

Organizatorzy EUD.

Konkurs "Inteligentne Miasto czyli nowoczesny Minecraft"

Zgodnie z zapowiedzią, dziś rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na konkurs "Inteligentne Miasto czyli nowoczesny Minecraft".

Zapraszamy na stronę konkursu: KLIKNIJ.

W zakładce "REGULAMIN" znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące terminów.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres konkurs@uniwersytet-dzieciecy.pl

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 9 marca!

 

Organizatorzy EUD.

Lista przyjętych - Białystok, Katowice i Rzeszów

Zapraszamy do zapoznania się z listami przyjętych na letnią edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku, Katowicach i Rzeszowie.

 

Gratulujemy!

 

Organizatorzy EUD.

Konkurs "Inteligentne Miasto" - informacja o zapisach

Ferie już za nami. Mamy nadzieję, że wróciliście zadowoleni i wypoczęci:) Na dobry początek nowego semestru i na rozgrzewkę przed letnią edycję EUD chcielibyśmy zaproponować Wam udział w konkursie "Inteligentne miasto czyli nowoczesny Minecraft".

Zgłoszenia na konkurs przyjmujemy od 2 do 9 marca. Nagrodami są bony do EMPIKu na kwotę 500, 300 i 200 zł.

KONKURS

 

Zapraszamy!


Nowy dział o książkach.

W dziale „Polecane książki” będziemy publikować krótkie recenzje książek dla dzieci o tematyce ekonomicznej i pokrewnej. Mamy nadzieje, ze będą one ciekawym uzupełnieniem naszych zajęć, a dla tych, którzy po raz pierwszy zajrzeli na tę stronę, będą pierwszym krokiem do zainteresowania się ekonomią i zachętą do wstąpienia w szeregi studentów EUD.

Zapraszamy do  lektury! 

KLIKNIJ

Jeśli znacie książki o podobnej tematyce - przesyłajcie nam swoje propozycje!

 

 

Publikacja list osób przyjętych na EUD

Szanowni Państwo,

W związku z różnymi terminami rekrutacji w poszczególnych miastach, chcielibyśmy poinformować, że listy przyjętych w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie zostaną opublikowane 25 lutego, z kolei listy z Katowic, Białegostoku i Rzeszowa, zamieścimy na stronie 2 marca br.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

organizatorzy EUD

 

 

Rekrutacja do 1 marca - Białystok, Katowice, Rzeszów

Ze względu na różne terminy ferii w poszczególnych województwach chcielibyśmy poinformować o wydłużeniu terminu rekrutacji na EUD w BIAŁYMSTOKU, KATOWICACH I RZESZOWIE do 1 marca br.

Formularz zapisów znajdą Państwo tutaj: FORMULARZ.

 

Serdecznie zapraszamy!

Wizyta studentów i studentek EUD w Senacie RP

4 lutego studenci i studentki EUD  wraz z rodzicami mieli okazję zwiedzić Sejm i Senat  podczas wycieczki zorganizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.  Podczas wizyty towarzyszyli nam  senator prof. Jadwiga Rotnicka i senator prof. Marek Rocki, którzy opowiedzieli o tym jak wygląda  praca senatora. Uczestnicy wycieczki mogli też wyrazić swoją opinię na temat edukacji sześciolatków biorąc udział w głosowaniu jak prawdziwi senatorowie oraz przyjrzeć się z bliska obradom Sejmu.  Przewodnicy oprowadzili nas po budynkach parlamentarnych  opowiadając o ich zróżnicowanej architekturze i bogatej historii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA.

senat

Konkurs "Inteligentne Miasto" - zmiana terminów

Chcielibyśmy poinformować, że na Państwa prośbę, z uwagi na trwające ferie zimowe, przenosimy konkurs "Inteligentne Miasto" na marzec. Wszystkie osoby, które nadesłały prace na I etap, przechodzą do etapu II. Wszystkich chętnych do udziału w konkursie, zapraszamy ponownie w marcu.

Organizatorzy EUD

 

 

I etap konkursu "Inteligentne Miasto" - wydłużenie terminu nadsyłania prac

Uwaga, uwaga...ze względu na trwające ferie, przedłużamy termin nadsyłania prac na I etap konkursu "Inteligentne Miasto" do poniedziałku, 2 LUTEGO.

Serdecznie zapraszamy:)

Link do strony konkursu znajdziecie tutaj: KLIKNIJ.

 

 

 

 

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy