Archiwum aktualności, XIV edycja, SGH WarszawaLista zwycięzców w konkursie "Ekonopedii"

Konkurs "Ekonopedii" już zakończony. Na stronie www.ekonopedia.pl możecie sprawdzić rozwiązania wszystkich zadań konkursowych. Poniżej publikujemy nazwiska zwycięzców i zwyciężczyni konkursu z jedenastego numeru naszego magazynu. Wszyscy otrzymują bony zakupowe o wartości 100 zł do wykorzystania w sieci salonów Empik.

 

Nagrody otrzymują: Katarzyna Kędzia, Sylwiusz Kontek oraz Arek Plewa.

 

Gratulujemy!!!

Konkurs "Inteligentne Miasto" - I etap

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym zadaniem konkursowym. Szczegóły znajdziecie tutaj: I ETAP.

Na pewno świetnie sobie poradzicie:) Czekamy  na Wasze propozycje!

Prace możecie nadsyłać do 26 stycznia do godz.20:00.

 

miasto

 

 

 

Informacja na temat rekrutacji na kolejną edycję EUD

Chcielibyśmy poinformować, że rekrutacja na kolejną edycję zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego rozpocznie się 19 stycznia (Białystok, Katowice, Rzeszów) lub 2 lutego (Szczecin, Wrocław, Poznań, Warszawa). W tych dniach zostanie uruchomiony formularz zapisów na stronie EUD.

 

Zapraszamy!

Nowy konkurs EUD "Inteligentne Miasto"

Przed nami kolejny konkurs EUD...tym razem bęziecie mieli okazję zmienić się w projektantów i wizjonerów...

Szczegóły dotyczące nowego konkursu "Inteligente miasto" znajdziecie: TUTAJ.

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów:)

Zapraszamy!!!

Film ze Świątecznego Spotkania z Bajkami!

Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia filmowego skrótu ze Świątecznego Spotkania z Bajkami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie:KLIKNIJ.

Zdięcia z uroczystego rozdania dyplomów w SGH

13 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom i absolwentkom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Na graduacji obenci byli także reprezentanci i reprezentantki Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Akademii Młodego Ekonomisty.

Relację z wydarzenia możecie obejrzeć na stronie:KLIKNIJ

 

 

Laureaci i laureatki EUD i AME.

 

laureaci

Laureaci i laureatki EUD - galeria najlepszych

Poznajcie laureatów i laureatki zimowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego! Zapraszamy do galerii najlepszych: KLIKNIJ

Świąteczne Spotkanie z Bajkami - zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze Świątecznego Spotkania z Bajkami Ekonomicznymi. Mamy nadzieję na kolejne spotkania w tak świetnym gronie:)

Żeby przejść do galerii kliknij TUTAJ.

Świąteczne Spotkanie z Bajkami - relacja

Tuż przed Świętami (17 grudnia) ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na dwie godziny przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek. Nie zabrakło w nim króla, w którego wcielił się sam Rektor SGH, królewny, książąt oraz – jak to w bajkach bywa – pomysłowego rycerza i szewczyka. Dokładne zrozumienie wszystkich opowieści i płynących z nich wniosków ułatwiły dzieciom krasnoludki, które specjalnie na ten wieczór przybyły do nas ze swej baśni.

O sile marketingu szeptanego dowiedzieliśmy się dzięki „Bajce o sprytnym szewczyku i ogromnym kocurze”. Rektor, przebrany za króla, rozmawiał z dziećmi o tym, jak napełnić kasę królestwa, tworząc  atrakcje i ciekawe legendy oraz odpowiednio nagłaśniając informacje o nich.  Szukaliśmy również wspólnie analogicznych pomysłów w świecie rzeczywistym.

Krasnale opowiedziały nam oprócz tego o Królestwie Siedmiu Rzek, które poznajemy w „Bajce o skutkach rozmów przy stole negocjacyjnym”. Słuchając historii dwóch braci władających tym królestwem, przekonaliśmy się, jak trudną sztuką jest negocjowanie cen.

Dzieci miały też okazję same wcielić się w postacie z bajki. Poznając historię Darii ze Spycholandii w „Bajce o sprytnej Królewnie, zdolnym krawcu i rycerzu – tancerzu” mogły zastanowić się nad swoimi talentami, a także stworzyć dla królewny strój na bal, do czego bardzo przydały się kreatywne myślenie i współpraca.
Wszystkie bajki pochodziły z „Ekonopedii” (Magazynu Młodego Ekonomisty), który wydawany jest w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. O losach każdego z bohaterów można dowiedzieć się więcej, przeglądając magazyn w formie elektronicznej na stronie www.ekonopedia.pl.

Spotkanie zakończyło się świątecznymi życzeniami oraz obietnicą, że baśniowe postacie powrócą jeszcze do SGH. Może następnym razem to dzieci będą dorosłych wciągać w świat bajek? Jedno jest pewne – nie zabraknie dobrej zabawy i jednocześnie wartościowej wiedzy.


Więcej zdjęć znajdziecie na stronie: GALERIA

Bajki ekonomiczne.

Wyniki konkursu EUD "Marzeńdorf"

Po długich naradach komisji konkursowej udało się w końcu wyłonić zwyciężczynię i zwycięzców - organizatorów wyprawy do Marzeńdorfu!

Zapraszamy na stronę: Marzeńdorf.

Wszystkim, którzy podjęli trud zorganizowania wyprawy do krainy marzeń, serdecznie gratulujemy. Wasze pomysły były zaskakujące, oryginalne i mamy nadzieję, że w ten lub inny sposób uda Wam się kiedyś zrealizować  marzenia:)

 

Uroczystość graduacji w SGH

W sobotę, 13 grudnia, o godz.12:00 rozpocznie  się uroczysta graduacja studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.Wydarzenie będzie też świętem dla laureatów i laureatek EUD, których reprezentantom Rektor SGH prof.Tomasz Szapiro wręczy dyplomy.

Relację na żywo z wydarzenia możecie obejrzeć na stronie:

http://absolwent.sgh.waw.pl/pl/graduacja/Strony/default.aspx

Dyplomy EUD i zapisy na kolejną edycję

Chcielibyśmy poinformować, że dyplomy uczestnictwa w zajęciach EUD będą mogli Państwo odebrać na uczelni

(w każdym z miast) na początku stycznia. Także w styczniu (prawdopodobnie w połowie) rozpocznie się rekrutacja na kolejną edycję (letnią).

Wszyscy uczestnicy minionej edycji zostaną powiadomieni o szczegółach drogą mailową.

Dziękujemy za udział w edycji zimowej :)

Świąteczne Spotkanie z Bajkami - SGH Warszawa

Zapraszamy uczniów klas 3 i 4 szkół podstawowych na Świąteczne Spotkanie z Bajkami Ekonomicznymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie spotkania zostaną przedstawione trzy bajki ekonomiczne autorstwa pracowników SGH, dzięki czemu dzieci poprzez zabawę poznają podstawowe zagadnienia ekonomiczne.

Spotkanie ma charakter interaktywnego przedstawienia teatralnego i jest niedpłatne. Bajki przygotowane zostały w ramach programu edukacji ekonomicznej najmłodszych, który Fundacja wraz z SGH realizuje od ponad 8 lat prowadząc Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

Świąteczne Spotkanie z Bajkami jest bezpłatne i odbędzie się 17 grudnia 2014 r. w godzinach 18:00 - 20:00 w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Sala Kolumnowa, piętro - 1).

Zapisy prowadzimy do 15.12.2014 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl/formularz/.

Konkurs "Marzeńdorf - głosowanie 3 etap.

Dziś kolejna odsłona wyprawy do tajemniczej krainy "Marzeńdorf"...Zapraszamy do zapoznania się z pomysłami naszych liderów i liderek wyprawy i głosowania na te, które najbardziej Wam się podobają: KLIKNIJ.

Lista laureatów i finalistów EUD.

Zakończyła się kolejna edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

Mamy nadzieję, że spędziliście czas kreatywnie, inspirująco, zawarliście ciekawe znajomości, nauczyliście się nowych rzeczy i dobrze się bawiliście:)

Gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się zmierzyć się z końcowym testem wiedzy. Poniżej prezentujemy listę laureatów/laureatek EUD czyli najlepszych z najlepszych!

Galeria: KLIKNIJ

  • Warszawa: Jakub Kaszycki, Michał Lisowski, Agnieszka Zemszał
  • Katowice: Oliwia Pawlenka, Antoni Kryczka, Michał Szudy
  • Białystok: Krzysztof Lebiedziński, Gabriela Grygoruk, Małgorzata Wiszowata
  • Poznań: Antonina Łęcka, Tomasz Jędra, Aleksandra Borowczyk
  • Szczecin: Oskar Czupowski, Wojciech Śledź, Jan Pastucha
  • Rzeszów: Sebastian Binkowicz, Gabriel Kędzior, Michał Łoza
  • Wrocław: Jakub Dawidowicz, Sebastian Witan, Jan Kański

Zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

Jednocześnie chcielibyśmy pogratulować finalistom i finalistkom czyli osobom, które uzyskały równie wysokie wyniki i również znalazły się w gronie najlepszych studentów i studentek EUD. A są to:

  • Białystok: Andrzej Tokajuk
  • Szczecin: Barbara Gniołka
  • Poznań: Kacper Banachowicz, Emilia Milewska, Julia Walczak

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Wam za udział w edycji zimowej i zachęcamy do kontynuowania przygody na EUD w semestrze letnim!

Finał EUD w Warszawie.

2 grudnia odbyły się ostatnie w tej edycji zajęcia EUD w Warszawie. W galerii znajdziecie zdjęcia ze spotkania i rozdania nagród dla laureatów i laureatki:) KLIKNIJ

Konkurs "Marzeńdorf - głosowanie 2 etap

Dziękujęmy za wszystkie Wasze głosy oddane podczas 1 etapu konkursu! Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przedstawionymi przez uczestników i uczestniczki w drugim etapie: KLIKNIJ.

Konkurs EUD "Marzeńdorf" - głosowanie.

Zapraszamy do galerii i  zachęcamy do głosowania na prace nadesłane na konkurs Marzeńdorf:) KLIKNIJ.

 

 

Konkurs "Marzeńdorf" - ostatni dzień nadsyłania prac do I etapu.

Jeszcze tylko do dzisiaj (24 listopada) do godziny 20:00 możecie przesyłać swoje prace do pierwszego etapu konkursu "Marzeńdorf". Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów!

 

Konkurs "Marzeńdorf" - trwa pierwszy etap.

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu "Marzeńdorf". Zgłosiło się 22 poszukiwaczy i poszukiwaczek przygód:) Do 24 listopada macie czas na przesyłanie prezentacji na I etap konkursu. Trzymamy kciuki za Wasze wyprawy!

 

 

Zdjęcia z V spotkania EUD w Warszawie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z 5 spotkania Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie: KLIKNIJ.

Wystartowała kampania „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!”

Maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek wynosi obecnie 12 procent, mimo to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent.

„Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!” to akcja współorganizowana przez siedem instytucji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Bohaterem kampanii jest pani Krystyna, która przed świętami zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki w wysokości czterech tysięcy złotych. Na stronie internetowej kampanii www.zanim-podpiszesz.pl można śledzić, jak każdego dnia rośnie jej dług, a wraz z nim stres i frustracja.

Za pomocą witryny kampanii będziecie mogli  zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat bezpieczeństwa na rynku finansowym, poznać cztery zasady bezpiecznego zaciągania pożyczek, sprawdzić jak używać kalkulatorów finansowych, dowiedzieć się jakie niebezpieczne kruczki prawne stosuje się w umowach, oraz uzyskać dostęp do podstawowych aktów prawnych.

W czasie kampanii, w mediach będących partnerami społecznymi akcji (Akcję wspierają Telewizja Polska oraz Polskie Radio) zostaną wyemitowane spoty informacyjne tłumaczone na język migowy oraz opatrzone wyraźnymi napisami.

Włączcie się do akcji i podzielcie się tą informacją z innymi!

Zobacz plakat kampanii w dużym rozmiarze - kliknij!

Zdjęcia z IV spotkania EUD w Białymstoku i Warszawie.

Fotorelacja z 4 spotkania w Białymstoku i w Warszawie. Miłego oglądania:)

Konkurs EUD "Marzeńdorf"

Zachęcamy serdecznie do udziału w nowym konkursie EUD. Tym razem zapraszamy Was na wyprawę do tajemniczej krainy o równie tajemniczej nazwie..Marzeńdorf, w której każdy może spełnić swoje marzenia...aby jednak to było możliwe, najpierw...

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konkursu: KONKURS.

 

Filmoteka EUD - relacja z 3 spotkania we Wrocławiu.

Zapraszamy do filmoteki EUD. Dziś seans we Wrocławiu: KLIKNIJ.

Zdjęcia z III spotkania EUD w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu.

Już możecie oglądać zdjęcia z III spotkania w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. Miłego oglądania!

Filmoteka EUD - relacja z 2 spotkania z Białegostoku, Katowic i Warszawy.

Ponownie zapraszamy do naszej filmoteki. Tym razem możecie obejrzeć relację z 2 zajęć EUD w trzech miastach:
Białymstoku, Katowicach i Warszawie.

Zdjęcia z II spotkania EUD w Warszawie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 2 spotkania EUD w Warszawie pt.:"Talent autoprezentacji". Aby przejść do galerii proszę kliknąć: TUTAJ.

Filmoteka EUD - pierwsze zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z pierwszych zajęć EUD w Białymstoku, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu:) Aby obejrzeć materiały kliknij: TUTAJ.

Zdjęcia z inauguracji EUD Warszawa

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji semestru zimowego EUD w Warszawie. Aby przejść do galerii zdjęć, KLIKNIJ.

Zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2014/2015 w SGH

Rektor SGH prof. Tomasz Szapiro serdecznie zaprasza studentów EUD na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2014/2015, która odbędzie się 2 października 2014 roku o godz. 11:00 w Auli Głównej im. Oskara Langego w gmachu głównym SGH w Warszawie przy al. Niepodległości 162.

Więcej informacji o uroczystości:TUTAJ

Lista przyjętych na zajęcia EUD.

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu,Białymstoku, Katowicach, Rzeszowie i Szczecinie.

 

Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejca w Białymstoku, Katowicach, Rzeszowie i Szczecinie. Zapraszamy:)

Zakończenie rejestracji na zajęcia EUD ( Warszawa, Poznań, Wrocław).

17 września zakończyła się rejestracja na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Listy osób przyjętych zostaną opublikowane 19 września (piątek) o godz.12:00.

Ruszyły zapisy na zimową edycję EUD!

Dzisiaj rusza nabór na zajęcia EUD! Rekrutacja jest prowadzona we wszystkich miastach biorących udział w EUD. Formularz rejestracji jest aktywny od godz. 8:30. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD we wskazanych miastach, prosimy o wypełnienie formularza. Rejestracja potrwa do 17 września 2014 r.


Rekrutacja EUD wrzesien 2014

 

Zapisy na nową edycję EUD!

Informujemy, że 8 września rozpoczną się zapisy na zimową edycję EUD. Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na zajęcia proszeni są o wypełnienie formularza rejestracyjnego w dniach aktywnej rejestracji. 

Rekrutacja we wszystkich miastach biorących udział w programie będzie prowadzona w tym samym terminie: 8-17 września 2014 r.

Zapraszamy serdecznie!

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy