Archiwum aktualności, III edycja, BełchatówRusza nowy ośrodek EUD w Poznaniu!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od marca 2011 rusza nowy ośrodek EUD - przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Dotychczas uczniowie poznańskich podstawówek, chcący uczestniczyć w zajęciach z ekonomii, przyjeżdżali na zajęcia aż do Warszawy. Cieszymy się, że od teraz program będzie dla nich dostępny na miejscu :) Wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się więcej informacji na temat nowego ośrodka.

Przypominamy, że rekrutacja na kolejny semestr zajęć w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie oraz na I edycję zajęć EUD w Poznaniu rusza już w najbliższy czwartek, 10 lutego o godz. 15.00. Szczegóły dotyczące programu zajęć i harmonogramu spotkań dla każdego z ośrodków już wkrótce! Śledźcie aktualności EUD.

Konkurs na najlepszy blog o tematyce ekonomicznej Ekonomikon 2 rozstrzygnięty!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs na najlepszy blog ekonomiczny został rozstrzygniety. W wyniku prac Komisji konkursowej wyłoniono trzech najlepszych blogerów EUD:

Znamy też wyniki głosowania internautów. Po dokonanej weryfikacji zgodności oddanych głosów z Regulaminem konkursu miło nam zawiadomić, że zaszczytny tytuł Blogera Internatów oraz nagrodę - materiały edukacyjne Young Digital Planet otrzymuje Weronika Kulesza (czytaj Ekonomikon Weroniki Kuleszy).

Laureatom konkursu gratulujemy!

Ekonomikon 2: Głosowanie internautów zakończone

Powoli zbliżamy się do rozstrzygnięcia konkursu na najlepszy blog o tematyce ekonomicznej „Ekonomikon 2”. Wczoraj, 17 stycznia 2011 o godz. 23:59 dobiegło końca głosowanie internautów na wpisy blogowe uczestników konkursu. Wyniki głosowania internautów poznamy już w piątek 21 stycznia br. W chwili obecnej wszystkie oddane głosy są weryfikowane pod kątem zgodności z Regulaminem konkursu. Głosy naruszające zasadny Regulaminu, tj. generowane przy pomocy programu maskującego stałe IP zostaną anulowane. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu wszystkich oddanych głosów, ogłosimy zwycięzcę głosowania na Blogera Internautów.

Dzisiaj, 18 stycznia 2011 r. rozpoczyna obrady Komisja konkursowa, która oceni wszystkie wpisy blogowe. W swojej ocenie Komisja weźmie pod uwagę nie tylko treść wpisów (ich zgodność z zadaną tematyką, pomysłowość, sposób interpretacji oraz klarowność przedstawienia tematu), ale również komentarze i opinie internautów oraz odpowiedzi uczestników konkursu na komentarze internautów. Wynikiem obrad Komisji będzie przyznanie tytuł Pierwszego, Drugiego i Trzeciego Blogera Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Ogłoszenie wyników Konkursu na stronie internetowej EUD nastąpi już 21 stycznia 2011 r.

Naprawdę warto uczyć się ekonomii – duże korzyści i super zabawa! – przekonują Blogerzy EUD!

Czas płynie szybko i przed nami już ostatnia odsłona wpisów blogowych w konkursie na Najlepszego Blogera EUD.
Tym razem zadaniem uczestników konkursu było przekonanie internautów do tego, że ekonomia fascynującą nauką jest i naprawdę warto interesować się nią już od najmłodszych lat.

Zapraszamy do lektury konkursowych wpisów, komentowania i oddawania głosów na swój ulubiony Ekonomikon! Czyj wpis jest tym razem Waszym zdaniem najciekawszy? Kto najlepiej przekonał Was do nauki ekonomii?

Jednocześnie przypominamy, że to Wasze głosy zadecydują o tym, kto otrzyma tytuł Blogera Internautów i atrakcyjną nagrodę. Koniec głosowania już 17 stycznia!

Ekonomikon 2: Ostatnie dni głosowania na Blogera Internautów!

Konkurs blogowy zbliża się ku końcowi. To ostatnia chwila, by ocenić wpisy blogowe Młodych Ekspertów EUD, którzy przez miesiąc dzielili się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z ekonomią i przedsiębiorczością.

Zachęcamy do oceny blogów konkursowych i przypominamy, że to Wasze głosy zadecydują o tym, kto otrzyma tytuł Blogera Internautów i atrakcyjną nagrodę. Głosowanie potrwa do poniedziałku, 17 stycznia 2011!


Finały EUD - zobacz galerie zdjęć!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z finałowego spotkania EUD w Warszawie, Katowicach, Bełchatowie i Białymstoku.

Noworoczne postanowienia ekonomiczne Blogerów EUD!

Trwa świąteczno-noworoczny konkurs blogowy „EKONOMIKON 2”!

Przed nami koniec roku i sylwestrowe szaleństwa. Zanim jednak wystrzelą fajerwerki i powitamy Zupełnie Nowy 2011 Rok, warto się do niego dobrze przygotować! Dlatego nasi nasi Młodzi Eksperci EUD przygotowali dla Was autorskie propozycje noworocznych postanowień i rad ekonomicznych, które – mamy nadzieję – będą dla Was inspiracją i pomocą w zaplanowaniu własnych działań na następne 365 dni.

12 Blogerów EUD zaprasza do lektury, dyskusji i – oczywiście – do głosowania!

Kącik życzeń świątecznych

Wszystkich studentów i sympatyków EUD zapraszamy do Kącika Życzeń Świątecznych i zachęcamy do zamieszczania wpisów z życzeniami świąteczno-noworocznymi.

Stwórzmy wspólnie świąteczną atmosferę!!! emotikona

Jak kupować, żeby nie żałować – radzą Blogerzy EUD

Trwa świąteczno-noworoczny konkurs blogowy „EKONOMIKON 2”!

Przed nami trzecia odsłona konkursowych Ekonomikonów. Tym razem Młodzi Eksperci EUD przygotowali dla swoich czytelników krótkie poradniki, które pomogą w robieniu mądrych i rozsądnych zakupów. Spróbują Wam więc doradzić jak kupować, żeby nie żałować.

Premiera kolejnego wpisu już 6 stycznia o godzinie 10.00.

12 Blogerów EUD zaprasza do lektury, dyskusji i – oczywiście – do głosowania!

Świąteczne dylematy Młodego Ekonoma - przeczytaj wpisy Blogerów EUD!

Pierwsze wpisy blogowe zaprezentowało dziewięciu z trzynastu studentów EUD, którzy zgłosili się do udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że pozostała czwórka Ekspertów EUD dołączy do zabawy w blogowanie wraz z publikacją drugiego wpisu. Z niecierpliwością na to czekamy. emotikona

Zapraszamy do lektury wpisów blogowych pt. „Świąteczne dylematy Młodego Ekonoma”, w których Młodzi Eksperci EUD analizują zbliżające się święta Bożego Narodzenia z perspektywy ekonomicznej i doradzają jak radośnie je przeżyć, nie tracąc przy tym wszystkich swoich oszczędności. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszego bloga! Każdy internauta ma prawo do opiniowania wpisów oraz do oddania jednego głosu dziennie na każdy z blogów konkursowych. Życzymy Autorom i czytelnikom dobrej zabawy!

Ekonomikon 2 - poznaj Blogerów EUD!

Świąteczno-noworoczny konkurs blogowy „EKONOMIKON 2” rozpoczęty! Do walki o głosy internautów i tytuł Najlepszego Blogera EUD stanęło 13 studentów. Oto oni:

 1. Maria Bilwin
 2. Lena Halińska
 3. Aleksandra Kamińska
 4. Mateusz Karolczuk
 5. Anna Kłucjasz
 6. Marcin Kula
 7. Weronika Kulesza
 8. Tomasz Muśko
 9. Aleksandra Niczyporuk
 10. Olgierd Post
 11. Weronika Skibicka
 12. Weronika Wiak
 13. Daniel Zienkiewicz

Uczestnicy konkursu pracują teraz nad pierwszymi wpisami blogowymi (pt. „Świąteczne dylematy Młodego Ekonoma”), w których będą analizować zbliżające się święta Bożego Narodzenia z perspektywy ekonomicznej i doradzać jak radośnie je przeżyć, nie tracąc przy tym wszystkich swoich oszczędności;). Premiera wpisów blogowych już w ten czwartek, 16 grudnia. 

 

Wyniki konkursu na komiks ekonomiczny EKONOMIKS!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs na komiks ekonomiczny „Ekonomiks” został rozstrzygnięty. W konkursie wzięły udział 23 prace – komiksy przedstawiające przygody Pomysłowej Zuzy i Zaradnego Piotrka.

W pierwszym etapie konkursu, zgłoszone prace ocenione zostały przez internautów. W sumie oddano aż 6896 głosów! W efekcie głosowania wyłonionych zostało 10 prac – finalistów konkursu. Następnie finałowa dziesiątka oceniona została przez Komisję Konkursową reprezentującą zarówno organizatora EUD, jak również uczelnie i instytucje będące gospodarzami ośrodków EUD. Po długich i burzliwych obradach Komisja postanowiła przyznać:

1. miejsce Katarzynie Buczak 

2. miejsce Zuzannie Dudkiewicz 

3. miejsce Krzysztofowi Chodkiewiczowi 

Autorzy zwycięskich projektów w nagrodę otrzymują bony towarowe upoważniające do zakupu dowolnego produktu w salonach Empik. Gratulujemy!

Rusza II edycja Konkursu Blogowego EUD!

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy ogłasza świąteczno-noworoczny konkurs na Najlepszego Blogera EUD „EKONOMIKON 2”. Zadaniem uczestników konkursu będzie prowadzenie autorskich blogów o tematyce ekonomicznej. Wcielając się w rolę Młodych Ekspertów EUD, będą oni przygotowywać wpisy blogowe na tematy wskazane przez Mentora Konkursu, a następnie dyskutować z internautami, odpowiadać na ich komentarze i udzielać porad.

Wszystkie blogi oceni Komisja konkursowa, przyznając tytuł Pierwszego, Drugiego i Trzeciego Blogera Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Na najlepszych blogerów czekają atrakcyjne nagrody – bony prezentowe Empik.

Wpisy blogerów EUD wezmą również udział w głosowaniu internautów. Autorowi bloga, który w głosowaniu uzyska najwyższą średnią ocen przyznany zostanie tytuł Blogera Internautów, a także atrakcyjna nagroda rzeczowa – materiały edukacyjne Young Digital Planet.

Czytaj o szczegółach konkursu. KLIKNIJ!

Weź udział w teście końcowym i wygraj laptopa!

Drodzy Studenci EUD, kolejny semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze finałowe spotkanie EUD. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się też końcowy test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który w danym ośrodku uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma notebooka.

Czas najwyższy na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Znajdziecie w niej filmy wideo z zajęć, materiały edukacyjne z wykładów, galerie prac warsztatowych.

Zobacz zdjęcia z zajęć EUD!

Zapraszamy do galerii EUD i przeglądania zdjęć ze zrealizowanych zajęć uniwersytetu dzieciecęgo.

Konkurs EKONOMIKS - zobacz galerię prac konkursowych!

Informujemy, że 9 listopada 2010 r. zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń do konkursu. Otrzymaliśmy 23 historyjki komiksowe przedstawiające przygody Pomysłowej Zuzy / Zaradnego Piotrka. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że z powodu promocji złych praktyk i błędnego rozumienia ducha przedsiębiorczości, jedna praca nie została dopuszczona do konkursu.

TERAZ zapraszamy wszystkich studentów EUD do zabawy w kolejnym etapie konkursu – a więc do wyrażenia swojej opinii o propozycjach konkursowych i, oczywiście, do głosowania na najlepsze komiksy ekonomiczne.

Zapraszamy do galerii prac konkursowych. Głosowanie i komentowanie jest możliwe po kliknięciu na wybraną miniaturkę konkursowego komiksu.

Pamiętajcie! Każdy z Was ma prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z zaprezentowanych prac konkursowych. Oceniacie w przedziale od 1 do 5 pkt., gdzie 5 oznacza najwyższą notę.

Głosowanie potrwa do 22 listopada 2010 r. włącznie. Przypominamy, że to od Waszych głosów zależy, które prace przejdą do finałowej rozgrywki. Zapraszamy więc do oddania głosu!

Zmiana godziny zajęć EUD w Bełchatowie

Uprzejmie informujemy, że spotkania EUD w Bełchatowie zaplanowane na 17 listopada 2010 r. wyjątkowo zrealizowane zostanie w godz. 16:30 - 18:00.

Filmy z III spotkania EUD w Katowicach i Bełchatowie

W filmotece EUD są już dostępne filmy z realizacji III spotkania EUD w Katowicach i Bełchatowie. Zapraszamy do oglądania :)

NOWY KONKURS DLA STUDENTÓW EUD!

OGŁASZAMY KONKURS wśród studentów EUD na komiks o tematyce ekonomicznej „Ekonomiks”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu autorskiej historyjki komiksowej pt. „Niesamowita przygoda Pomysłowej Zuzy / Zaradnego Piotrka – dzień, w którym dopadł mnie superprzedsiębiorczy pomysł”. Wszystkich studentów EUD zapraszamy do udziału w zabawie konkursowej!

Czytaj o szczegółach Konkursu.

Dla rodzica: Tolerancja - jak jej nauczyć dziecko?

Rodziców i opiekunów studentów EUD zapraszamy do lektury artykułu z sekcji dla rodziców pt. "Tolerancja - jak jej nauczyć dziecko?"

Galeria zdjęć z III spotkania EUD w Bełchatowie

Studentów EUD w Bełchatowie oraz ich opiekunów zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć ze spotkania EUD w Bełchatowie zrealizowanego 27 października 2010 roku.

Filmoteka EUD - nowe materiały!

W filmotece EUD są już dostępne filmy z realizacji II spotkania EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie. Zapraszamy do oglądania :)

Galeria zdjęć z II spotkania EUD (Bełchatów, Białystok)

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć EUD w Bełchatowie zrealizowanych 13 października 2010 roku oraz zajęć EUD w Białymstoku z dnia 14 października br.

Nowe materiały edukacyjne!

W bazie wiedzy opublikowane zostały nowe materiały edukacyjne. Studentów EUD oraz rodziców serdecznie zachęcamy do ich przeglądania.

Pojęcia do wykładu "Marketing internetowy" (Bełchatów)

Studentów EUD z Bełchatowa zachęcamy do zapoznania się z pojęciami do wykładu p. Dawida Pachy pt. "Marketing internetowy". Wykład zrealizowany zostanie 13 października 2010 roku w ramach II spotkania III edycji EUD w Bełchatowie.

Filmy z inauguracji EUD

W filmotece EUD są już dostępne filmy z realizacji spotkania inauguracyjnego EUD w Warszawie, Białymstoku oraz Bełchatowie. Zapraszamy do oglądania :)

Dla rodzica: Z lęku przed tablicą

Rodziców i opiekunów studentów EUD zapraszamy do lektury artykułów z sekcji dla rodziców "Polecane artykuły".

Nowe materiały edukacyjne !

Studentów EUD serdecznie zachęcamy do regularnego korzystania z bazy wiedzy dla dzieci, gdzie publikowane są materiały edukacyjne ze zrealizowanych zajęć, jak też galerie prac warsztatowych. Rodziców i opiekunów studentów odsyłamy do bazy wiedzy dla rodziców - miejsca publikacji materiałów z wykładów dla rodziców i opiekunów studentów EUD.

Galerie zdjęć z I spotkania EUD w Warszawie i Bełchatowie

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z I spotkania VI edycji EUD w Warszawie oraz spotkania inauguracyjnego III edycji EUD w Bełchatowie.

Lista osób przyjętych na EUD

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie.

Zapisy na EUD zostały zakończone

Zapisy na zajęcia do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego zostały zamknięte. Listy osób przyjętych na zajęcia EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie zostaną opublikowane już wkrótce.

Zobacz programy zajęć na nadchodzący semestr

Zapraszamy do zapoznania się z programami zajęć dla dzieci oraz rodziców na nadchodzący semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. W semestrze zimowym roku akademickiego 2010/2011 realizowana będzie VI edycja EUD w Warszawie oraz III edycja EUD w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie. Jednocześnie przypominamy, że zapisy na zajęcia ruszają już w poniedziałek, 6 września 2010 r. o godz. 15.00.

Zmiany w regulaminie EUD

Uprzejmie informujemy o zmianach w regulaminie Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Szczególną uwagę prosimy zwrócić na pkt. 4 § 4, zgodnie z którym nieusprawiedliwiona nieobecność na pierwszych zajęciach w semestrze powoduje skreślenie z listy uczestników EUD.

 

Formularz zapisów jest aktywny!

Formularz rejestracji do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest aktywny. Wszystkich zainteresowanych zapisaniem dziecka na zajęcia EUD zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z Regulaminem EUD o kwalifikacji na zajęcia decydować będzie wyłącznie czas wpłynięcia zgłoszenia do Biura EUD (bez preferencji dla uczestników poprzednich edycji).

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy