Archiwum aktualności, IV edycja, SGH WarszawaŚwiąteczne dylematy młodego ekonoma - czytaj pierwsze wpisy blogerów EUD

Pierwsze wpisy blogerów EUD nt. świątecznych dylematów ekonoma zostały opublikowane. Nasi eksperci radzą: gdzie, jak i kiedy najlepiej kupować świąteczne prezenty, żeby nie przepłacić i sprawić komuś radość?; jak uniknąć przedświątecznej gorączki zakupowej?; co zrobić, kiedy brakuje nam pieniędzy na prezenty albo na urządzenie wigilii - czy warto pożyczać pieniądze na święta? Zachęcamy wszystkich użytkowników serwisu do lektury blogów.Aby przeczytać wpis należy klinąć na link przy obrazku blogera.

Pamiętajcie! Już możecie oceniać i komentować wpisy "ekspertów" EUD.

Galeria Najlepszych EUD

Miniony tydzień obfitował w wielkie emocje. W każdym z czterech ośrodów EUD: Katowicach, Warszawie, Bełchatowie i Białymstoku zrealizowane zostały finałowe spotkania. Semestr zimowy został oficjalnie zakończony. Test wiedzy przeprowadzony w każdym z ośrodków wyłonił najlepszych (Zobacz Galerię Najlepszych).
Laureatem IV edycji EUD w Warszawie został Damian Owerko, w Katowicach najlepszym okazał się Grzegorz Łacinnik, w Białymstoku – Tomasz Sierko, zaś w Bełchatowie – Piotr Cygan. Każdy z laureatów otrzymał w nagrodę markowego notebooka ufundowanego przez Partnera Strategicznego EUD – Narodowy Bank Polski. Dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta Bełchatowa Marka Chrzanowskiego, który ufundował drugą nagrodę, laptopem nagrodzona została również Aleksandra Marek – najlepsza wśród studentek. Wszyscy uczestnicy zajęć obecni na co najmniej 4 z 6 spotkań otrzymali zaliczenie semestru oraz upominki ufundowane przez Organizatorów Lokalnych.

Rusza Blogosfera EUD

13 grudnia 2009 r. minął termin wysyłania zgłoszeń na konkurs „EKONOMIKON”. Miło nam ogłosić, że zgłosiło się aż 22 uczestników (poznaj blogerów EUD). Od dnia dzisiejszego do 17 stycznia 2010 roku pełnić oni będą funkcje specjalnych ekspertów EUD. Ich zadaniem będzie prowadzenie bloga, na którym wypowiadać się będą na tematy dotyczące spraw związanych z ekonomią, udzielać porad i dyskutować z internautami.

Pierwsze wpisy na temat świątecznych dylematów młodego ekonoma pojawiają się już w czwartek 17 grudnia br. Uczestników konkursu zapraszamy do zapoznania się z pierwszym wpisem mentora bloga!

Naszym „ekspertom” życzymy powodzenia w zmaganiach o tytuł najlepszego blogera EUD. Najlepsi zostaną nagrodzeni – autorzy trzech najciekawszych blogów otrzymają bony pieniężne do wykorzystania w sklepach Empik. :)

Ekonomikon - konkurs na najlepszego blogera EUD

Już 14 grudnia rusza nowy konkurs “Ekonomikon”, w którym będziecie mogli rywalizować ze sobą w zmaganiach o tytuł najlepszego blogera EUD. Chcemy, byście mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobyliście jako studenci Uniwersytetu, ze wszystkimi internautami. Dlatego też ci z Was, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w konkursie, zostaną na pewien czas specjalnymi ekspertami EUD. Waszym zadaniem będzie prowadzenie bloga, na którym będziecie wypowiadać się na ciekawe tematy dotyczące spraw związanych z ekonomią, udzielać porad i dyskutować z internautami. Na specjalnym blogu konkursowym będą cyklicznie umieszczane tematy, na podstawie których stworzycie własne wpisy – dokładnie cztery autorskie wypowiedzi. Wasze wpisy będą publikowane na blogu raz w tygodniu, po czym będziecie mogli dyskutować (za pomocą komentarzy) z Czytelnikami.

Spotkanie finałowe - test wiedzy

Drodzy Studenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, semestr zajęć powoli dobiega końca. Przed nami jeszcze finałowe spotkanie EUD. Podczas ostatnich zajęć, oprócz wykładu, odbędzie się też końcowy test wiedzy. Do udziału w teście serdecznie zapraszamy, przypominając jednocześnie, że student, który w danym ośrodku uzyska z testu najwyższą notę, w nagrodę otrzyma notebooka.

Czas najwyższy na powtórkę – baza wiedzy jest do Waszej dyspozycji. Znajdziecie w niej filmy wideo z zajęć, materiały edukacyjne z wykładów, galerie prac warsztatowych.

KONKURS EUD ROZSTRZYGNIĘTY

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs dla studentów EUD „Twój pomysł na kampanię reklamową” został rozstrzygnięty. Na konkurs zgłoszono aż 43 projekty. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowanych zostało 10 projektów, które uzyskały najlepszą średnią z ocen przyznawanych przez internautów. Oddano aż 52 878 głosów.

Spośród dziesięciu projektów zakwalifikowanych do finałowego etapu Kapituła Konkursu, licząca aż siedem osób, reprezentujących zarówno głównego organizatora EUD, jak również uczelnie i instytucje będące gospodarzami czterech ośrodków EUD, dokonała – po długich obradach – wyboru trzech zwycięzców. Za najlepsze uznane zostały prace (kolejność alfabetyczna): Piotra Giedyka, Darii Sadowskiej i Igora Sobańskiego. Dodatkowo, Członkowie Kapituły postanowili wyróżnić i nagrodzić skromnymi upominkami trzy prace z całej grupy, 43 nadesłanych propozycji. Autorami wyróżnionych prac są (kolejność alfabetyczna): Marta Kucejko, Amra Lesiak, Paulina Wiatr. czytaj więcej

Autorzy zwycięskich projektów w nagrodę otrzymują multimedialne materiały edukacyjne firmy Young Digital Planet, autorzy wyróżnionych prac – drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie, jeszcze raz pragniemy podziękować osobom, które wzięły udział w konkursie: autorom nadesłanych prac, jak i internautom uczestniczącym w głosowaniu. Mamy nadzieję, że dla wszystkich Was udział w konkursie był dobrą zabawa.

Skrypt do wykładu "Jak zarządzać projektem?

Uczestników EUD w Warszawie zapraszamy do lektury podstawowych pojęć do wykładu Pawła Wyrozębskiego pt "Jak zarządzać projektem?". Wykład odbędzie się 24 listopada br. w ramach spotkania "Mały kierownik projektu".

Galeria prac konkursowych – zapraszamy do głosowania!

Drodzy Studenci, wczoraj upłynął termin nadsyłania prac konkursowych. Miło nam ogłosić, że do konkursu zgłoszono aż 43 projekty. Teraz czas na głosowanie internautów. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z galerią prac konkursowych i oceny każdego projektu. Macie prawo do oddania 1 głosu (oceny) dziennie na każdą z wystawionych prezentacji. Życzymy dobrej zabawy!

Uwaga! Konkurs dla studentów Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

W nawiązaniu do marketingowego profilu zbliżających się zajęć EUD, ogłaszamy konkurs „Twój pomysł na kampanię reklamową” (Czytaj o szczegółach konkursu).

Do konkursu zapraszamy wszystkich studentów Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego: z Białegostoku, Bełchatowa, Katowic i Warszawy. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody.

Weź udział w zabawie i zgarnij nagrodę!
Pamiętaj - na zgłoszenie swojego pomysłu masz czas jedynie do 11 listopada.

Słowa klucze do wykładu "Na czym polega marketing w Internecie?"

Studentów EUD z Warszawy zachęcamy do zapoznania się z mini skryptem do wykładu dr Tymoteusza Doligalskiego "Na czym polega marketing w Internecie?".

Patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej

Mamy przyjemność poinformować, że Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Patronat stanowi szczególnego rodzaju wyróżnienie dla przedsięwzięć bezpośrednio związanych z edukacją i wychowaniem.
Ciesząc się z przyznanego wyróżnienia, chcemy podziękować społeczności Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, która współtworzy inicjatywę - małym studentom EUD oraz ich rodzicom i opiekunom.

Słowa klucze do wykładu "Dlaczego inteligencja finansowa popłaca?"

Studentów EUD z Warszawy zachęcamy do zapoznania się z mini skryptem do wykładu p. Alberta Tomaszewskiego "Dlaczego inteligencja finansowa popłaca?".

Słowa klucze do wykładu "Piramidy egipskie i Coca Cola, czyli dlaczego kraje ze sobą handlują?"

Uczestników EUD w Warszawie zapraszamy do lektury podstawowych pojęć do wykładu dr Andżeliki Kuźnar pt "Piramidy egipskie i Coca Cola, czyli dlaczego kraje ze sobą handlują?". Wykład odbędzie się 13 października br. w ramach spotkania "Handel międzynarodowy - korzyści dla przedsiębiorstw i gospodarki".

Słowa klucze do wykładu "Konflikt nie jedno ma oblicze"

Studentów EUD w Warszawie zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi pojęciami do wykładu dr Sylwestra Gregorczyka pt. "Konflikt nie jedno mam oblicze". Wykład odbędzie się już we wtorek (22 września br.). Serdecznie zapraszamy :)

Lista osób przyjętych na EUD

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie.

Rejestracja na zajęcia EUD zakończona

Zapisy na zajęcia do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego zostały zamknięte. Listy osób przyjętych zostaną opublikowane już wkrótce.

Zapisy na zajęcia EUD: 1-15 września

Już od 1 września rozpoczynają się zapisy na nową edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Przypominamy, że podstawowym kryterium rekrutacji jest wiek dziecka. Dolna granica wiekowa to 11 lat, a górna 13. Dodatkowym, niezbędnym warunkiem jest bycie uczniem szkoły podstawowej (5. lub 6. klasy). Preferencyjne warunki w procesie rekrutacji mają absolwenci poprzedniej edycji EUD. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego

.

Zobacz programy zajęć na nadchodzący semestr

Zachęcamy do zapoznania się z programami zajęć, które będą się odbywać w nadchodzącym semestrze Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. W semestrze zimowym roku akademickiego 2009/2010 realizowana będzie IV edycja EUD w Warszawie oraz I edycja EUD w Białymstoku, Bełchatowie i Katowicach. Równolegle, we wszystkich miastach odbywać się będą zajęcia przeznaczone dla rodziców i opiekunów. Serdecznie zapraszamy!

EUD już w czterech miastach: Warszawa, Katowice, Białystok, Bełchatów

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) funkcjonuje od kwietnia 2008 roku. Od tego czasu zrealizowano w SGH w Warszawie trzy pilotażowe edycje, w ramach których każdorazowo kształcono 150 młodych studentów. Teraz nadszedł czas na rozwinięcie działalności na nowe miasta. Dzięki podjęciu współpracy z Akademią Ekonomiczną w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku i Urzędem Miasta Bełchatów będziemy mogli objąć programem dzieci mieszkające poza stolicą. Wejście na rynek ogólnopolski umożliwiło nam wsparcie Narodowego Banku Polskiego – Partnera Strategicznego EUD.
czytaj więcej

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy