Archiwum aktualności, VI edycja, UE PoznańJakie pomysły mają dzieci na pomaganie innym, czyli finał polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google

Trwa głosowanie na prace nadesłane przez uczniów z całej Polski w trzeciej edycji konkursu Doodle 4 Google. W dniach 6 - 9 stycznia 2014 r. internauci będą mogli wybrać projekt, który ich zdaniem najlepiej obrazuje hasło “Mój pomysł na pomaganie innym”. Zwycięski doodle już 12 stycznia br., w dniu 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zastąpi na cały dzień oficjalne logo wyszukiwarki Google, dzięki czemu obejrzą go miliony polskich internautów. Głosy można oddawać na stronie internetowej: google.pl/doodle4google.

W ramach trzeciej edycji konkursu Doodle 4 Google nadesłano niemal 25 tysięcy zgłoszeń, z których jury wyłoniło 15 finałowych prac. Młodzi artyści, którzy przeszli do ostatniego etapu konkursu pochodzą z najróżniejszych zakątków Polski: od Gdańska przez Częstochowę, aż po Kolbuszową. W obradach jury, obok Hanny Wróblewskiej, dyrektor Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, wzięli udział: Ania Kuczyńska - jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, Jerzy Owsiak - naczelny dyrygent WOŚP, Olivier Janiak - wydawca magazynu MaleMEN oraz Brian Kaas – designer, ilustrator i twórca doodli.

Zwycięzca konkursu, oprócz pokazania swojej pracy milionom internautów, otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Dodatkowo, wszyscy finaliści otrzymają sprzęt komputerowy. Jednak nie tylko te korzyści płyną bezpośrednio z akcji Doodle 4 Google - w ramach współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy prace, które przeszły do ostatniego etapu konkursu będą licytowane podczas 22. Finału. Dochód uzyskany z aukcji wesprze tegoroczny cel Orkiestry - zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną dla seniorów.

Zapraszamy wszystkich do głosowania: google.pl/doodle4google !

Terminy rejestracji na letnią edycję EUD

Uprzejmie informujemy, że zapisy na letnią edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego odbywać się będą w styczniu i lutym 2014 r. Harmonogram rejestracji przedstawia się następująco:

 • 20 stycznia - 2 lutego 2014 r. - rejestracja na zajęcia EUD we Wrocławiu, Poznaniu i Kielcach
 • 3 - 16 lutego 2014 r. - rejestracja na zajęcia EUD w Warszawie, Katowicach i Rzeszowie
 • 10 - 23 lutego 2014 r. - rejestracja na zajęcia EUD w Białymstoku

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w dniach aktywnej rejestracji. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia EUD w poprzednim semestrze i zainteresowanych dalszym uczestnictwem, również są proszeni o przesłanie zgłoszenia. 

Uwaga. Zajęcia EUD zrealizowane zostaną w terminie marzec - czerwiec 2014 r. Wkrótce podamy szczegółowy program oraz harmonogram spotkań.

Podsumowanie zimowej edycji EUD

Zakończyliśmy kolejny semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. To był dobry czas :) Zrealizowaliśmy w sumie 84 wykłady dla młodych pasjonatów ekonomii oraz ich rodziców. Najsumienniejsi studenci EUD uzyskali zaliczenie semestru. Jesteśmy w trakcie przygotowywania dyplomów dla naszych prymusów. Przed nami sporo pracy, bo na dyplom zapracowało aż 547 studentów!

Egzamin weryfikujący wiedzę uczestników EUD pozwolił na wyłonienie trzech najlepszych studentów w każdym z ośrodków. W sumie aż 21 nowych studentów dołaczyło do grona liderów EUD. Ich sylwetki prezentujemy w Galerię Najlepszych.

Do grona prymusów dołączyli:

 • w Warszawie: Anna Szatanek, Maksymilian Knust i Mateusz Chełstowski
 • w Katowicach: Szymon Rząsa, Wojciech Ptaś i Andrzej Sołtysik
 • w Białymstoku: Magdalena Piszczatowska, Małgorzata Zdanowicz, Gabriela Skrzynecka
 • w Poznaniu: Aleksandra Piątkowska, Zuzanna Kliwicka i Wojciech Górski
 • w Kielcach: Mikołaj Stąpór, Dominik Rajczak, Piotr Paluch
 • w Rzeszowie: Karolina Krok, Maciej Ferenc i Tymoteusz Typrowicz
 • we Wrocławiu: Nela Tomala, Hania Olechowska i Mateusz Rokita

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. Liczymy, że wkrótce znowu spotkamy się z Wami w uczelnianych murach. Rekrutacja na semestr letni już niebawem.

"Ekonopedia" na Święta

Zapraszamy do lektury 8. numeru Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia”. Przygotowaliśmy dla Was szereg ciekawych artykułów:

 • Luksusowy jacht a kurs złotego
 • Co wspólnego mają ze sobą: kanapka, kultura i globalizacja?
 • Bajka o książętach bliźniakach i trudnej sztuce kierowania krajem
 • Szykanowany, szykanowana
 • Czy przywódcą trzeba się urodzić?
 • Skąd producenci wiedzą, co chcą kupować klienci?
 • Relacja z konkursu "Profesjonalista"
 • Pod opiekuńczymi skrzydłami, czyli o inkubatorach

Ekonopedia w wersji elektronicznej dostępna jest pod adresem: www.ekonopedia.pl.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy życzyć Młodym Menedżerkom i Młodym Menedżerom, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia były radosne, śnieżne i magiczne, a Nowy Rok przyniósł nowe pomysły i zapał do rozwijania pasji naukowych, pozanaukowych i przedsiębiorczych :)

 

Konkurs "Mój biznes" - werdykt

Nasz konkursu "Mój biznes" dobiegł końca. Jego Uczestnikom gratulujemy przebrnięcia przez wszystkie etapy zmagań konkursowych i dziękujemy za wspólną zabawę. Głosującym i komentującym rówież składamy podziękowania. Wasze punkty i komentarze działały na nas wszystkich mobilizująco. Werdykt Komisji

Werdykt Komisji dostępny jest TUTAJ.

Spotkania finałowe EUD

Kochani, semestr zimowy Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego powoli dobiega końca. W tym tygodniu przyjdzie się Wam zmierzyć z testem wiedzy ekonomicznej. Trzymamy za Was kciuki :) Na najlepszych czekają nagrody!

Konkurs "Mój biznes" - zobacz galerię prac etapu 3.

Jak wiecie, trwa konkurs dla studentów EUD "Mój biznes". Bierze w nim udział 32 ambitnych i utalentowanych studentów EUD. Trzecie i ostatnie zadanie, jakiemu sprostać mieli Młodzi Biznesmeni, polegało na przygotowaniu opisu kampanii promującej własny biznes oraz zaplanowaniu Dnia Promocyjnego wraz z informującym o nim plakatem. Nadesłane prace okazały się bardzo ciekawe! Przekonajcie się sami - galeria prac dostępna jest TUTAJ.

Zobacz prace nadesłane na konkurs "Mój biznes"

Z nieukrywaną przyjemnością prezentujemy Wam prace nadesłane na 1. etap konkursu "Mój biznes". Otrzymaliśmy aż 31 prac! Przypominamy, że zadanie polegało na przygotowaniu biznesowej mapy najbliższej okolicy oraz zaproponowaniu i uzasadnieniu, jaka nowa firma oferująca dowolne towary lub usługi ma szansę na sukces w danym miejscu. Na prace można GŁOSOWAĆ, zachęcamy również do komentowania :)

Konkurs dla studentów EUD - weź udział!

Marzysz o własnym biznesie? Ten konkurs EUD jest dla Ciebie! Jeśli masz ochotę spróbować swoich sił i zmierzyć się z założeniem własnej firmy, zapraszamy do zabawy i udziału w nowym konkursie EUD pt. „Mój biznes”! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Na zgłoszenia czekamy tylko do 13 listopada br. (włącznie). Więcej o konkursie przeczytasz TUTAJ.

Zdjęcia z zajęć EUD

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie są już dostępne zdjęcia z pierwszych zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Aby przejść do galerii EUD - KLIKNIJ.

Zobacz czy zakwalifikowałeś się na zajęcia - listy przyjętych

Zapraszamy do zapoznania się z listami przyjętych na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Kielcach. Wszystkim świeżo upieczonym studentom EUD serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie informujemy, że w Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach, Rzeszowie i Wrocławiu trwa  nabór dodatkowy na zajęcia. Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie [FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO EUD].

W ośrodku warszawskim nie ma już wolnych miejsc.

Twa nabór dodatkowy. Zostań ambasadorem EUD!

Rusza akcja „Zostań Ambasadorem EUD” – weź w niej udział! Zarekomenduj Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy swoim kolegom i koleżankom ze szkoły i innym swoim znajomym. Zachęć ich do zapisania się na zajęcia. Co zyskasz? Miłe towarzystwo w studenckiej ławce oraz koszulkę z logo EUD! Prezent w postaci koszulki otrzymają wszystkie osoby, z których rekomendacji na zajęcia zapiszą się co najmniej 3 osoby. Akcja obejmuje ośrodki, w których uruchomiony został nabór dodatkowy.

Uwaga. Twój znajomy wypełniając formularz zgłoszeniowy, w polu "Osoba rekomendująca" powinien podać Twoje imię i nazwisko.

Coś dla starszego rodzeństwa!

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej. Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:

 • Gimnazja: Jak chciałabym/ chciałbym uczyć się ekonomii?,
 • Szkoły ponadgimnazjalne: Mój pomysł na scenariusz lekcji ekonomii.

Celem Konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.

Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych) uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2013/2014.

 • za zajęcie pierwszego miejsca: nagrodę pieniężną w wysokości 3700 zł brutto,
 • za zajęcie drugiego miejsca: nagrodę pieniężną w wysokości 3200 zł brutto,
 • za zajęcie trzeciego miejsca: nagrodę pieniężną w wysokości 2700 zł brutto,
 • trzy wyróżnienia: nagrodę pieniężną w wysokości po 1100 zł brutto.

Również nauczyciele, opiekunowie merytoryczni najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne.

Prace można nadsyłać do 18 października 2013 r. na adres:

Departament Edukacji i Wydawnictw
Narodowy Bank Polski
ul. Świętokrzyska 11/21
00-919 Warszawa
z dopiskiem Konkurs na pracę pisemną

O przyjęciu pracy do konkursu decyduje data stempla pocztowego. Ogłoszenie wyników Konkursu i uroczystość wręczenia nagród planowane są na grudzień 2013 r. Więcej informacji na stronie: www.nbp.pl/PracaPisemna2013.

ZOBACZ PLAKAT KONKURSOWY - KLIKNIJ.

Trwają zapisy na semestr zimowy EUD - zapraszamy do rejestracji

Formularz rejestracji do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest aktywny. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD prosimy o jego wypełnienie. Rejestracja potrwa do 2 października 2013 r.

Aby zapoznać się z programem zajęć i harmonogramem spotkań - KLIKNIJ.
Zapraszamy również do zapoznania się z Regulaminem Programu.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy