Archiwum aktualności, II edycja, WSIiZ RzeszówZapisy na semestr zimowy EUD ruszą w drugiej połowie września

Uprzejmie informujemy, że zapisy na semest zimowy EUD zostały przesunięte na drugą połowę września br. Jeżeli chcesz zostać powiadomiony o rozpoczęciu zapisów, zostam nam swojego maila.

Raport z badania świadomości i dojrzałości ekonomicznej

Przedstawiamy Państwu raport z czwartej edycji badania świadomości i dojrzałości ekonomicznej uczniów EUD. Badaniem objęto uczestników Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego z Warszawy, Poznania, Białegostoku, Katowic, Kielc, Lublina i Rzeszowa. W badaniu wzięło udział 535 osób.

Aby czytać raport, KLIKNIJ.

We wrześniu ruszają zapisy na semestr zimowy EUD

Uprzejmie informujemy, że zapisy na semestr zimowy Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego odbywać się będą w dniach: 9-20 września 2013 roku. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia EUD w poprzednim semestrze i zainteresowanych dalszym uczestnictwem, również są proszone o przesłanie zgłoszenia. 

Uwaga. Pierwsze zajęcia zimowej edycji EUD zostaną zrealizowane na przełomie września i października br. Wkrótce podamy szczegółowy program oraz harmonogram spotkań.

Zwycięzcy wakacyjnego konkursu "Biuro podróży"

Drodzy Konkursowicze! Nasz wakacyjny konkurs dobiegł końca, a w katalogu Biura Podróży EUD znalazło się wiele ciekawych ofert. Klienci na pewno będą zadowoleni z naszych usług! Gratulujemy Wam wykonania wszystkich zadań konkursowych, które - chociaż związane z wakacyjnymi przyjemnościami - wymagały wiele pracy. Mamy nadzieję, że umiejętność planowania wyjazdu i przygotowania kosztorysu niebawem Wam się przyda, podczas organizowania własnych wakacji.

Werdykt Komisji dostępny jest TUTAJ :)

 

2. etap konkursu "Biuro Podróży" - zobacz i oceń prace!

Jesteśmy w trakcie realizacji 2. etapu konkursu "Biuro Podróży", podczas którego jego uczestnicy pracowali nad szczegółową ofertą 2-tygodniowego wyjazdu dla 4-osobowej rodziny oraz nad plakatem reklamowym oferty wyjazdowej. Nadesłane prace na etap 2. prezentujemy galerii prac. Wszystkich internautów zapraszamy do zapoznania się z nimi oraz do dyskusji :)

Na każdą z zaprezentowanych prac można też głosować. Przypominamy Wam, że każdy zalogowany internauta może oddać jeden głos dziennie na każdą z konkursowych prezentacji, przyznając im 3, 2 bądź 1 punkt. Uwaga. System głosowania zawiera blokadę adresów IP. Niedogodnością z tytułu wprowadzonej blokady będzie ograniczona możliwość oddawania głosów z jednego komputera. Głosowanie na prace potrwa do 23 lipca (włącznie).

Nasz konkurs powoli dobiega końca. Już niedługo prace konkursowe oceni Komisja, a o jej werdykcie powiadomimy Was już 24 lipca 2013 r.

Konkursu "Biuro Podróży EUD" - zobacz i oceń prace!

Za nami pierwszy etap konkursu "Biuro podróży EUD", podczas którego uczestnicy zabawy konkursowej wybierali miejsce wycieczki oraz przygotowywali wstępny program i kosztorys dwutygodniowego wyjazdu dla czterosobowej rodziny. Nadesłane prace na etap 1. prezentujemy w galerii prac. Wszystkich internautów zapraszamy do zapoznania się z pracami konkursowymi :) Na każdą z zaprezentowanych prac można też zagłosować, po uprzednim zalogowaniu się.

Więcej o konkursie "Biuro podróży EUD" - czytaj.

Zwycięzcy konkursu "Profesjonalista"

Drodzy Profesjonaliści! Mamy już werdykt Szanownej Komisji. Obrady były długie i burzliwe. Na szczęście udało się dojść do porozumienia (choć najchętniej przyznalibyśmy nagrody wszystkim).

A oto Werdykt Szanownej Komisji:

I miejsce oraz nagrodę – bon zakupowy o wartości 500 zł otrzymują ex aequo PIOTR HANKIEWICZ i KINGA NIEMIEC.
Kingę komisja doceniła za interesujące wprowadzenie do świata architektów i pomysłowe logo, za profesjonalny wywiad i dobrze przygotowane pytania między innymi o źródła inspiracji w pracy, a także za świetnie przygotowany profil idealnego kandydata, zawierający wiele dokładnych informacji na temat tego zawodu. Zobacz pracę Kingi z: etapu 1, etapu 2, etapu 3.
Piotra komisja doceniła za bardzo ciekawy opis pracy weterynarza i świetne logo zawodu, za profesjonalny film z udziałem wielu aktorów i zwierząt oraz za przedstawienie szczegółowego profilu idealnego kandydata, a zwłaszcza za opis cech charakteru, będący dowodem zrozumienia wymagań tej profesji. Zobacz pracę Piotra z: etapu 1, etapu 2, etapu 3.

II miejsce oraz nagrodę – bon zakupowy o wartości 300 zł otrzymuje ALEX WAWRZYNKOWSKI. Alexa komisja doceniła za świetne zaprezentowanie pracy piłkarza i wciągające logo, za profesjonalny film, który w energetyzujący sposób prezentuje wyczerpujące treningi, a także za bardzo ciekawą prezentację profilu idealnego kandydata i podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych. Zobacz pracę Alexa z: etapu 1, etapu 2, etapu 3.

III miejsce oraz nagrodę – bon zakupowy o wartości 200 zł otrzymuje ZUZANNA GRABOWSKA. Zuzę komisja doceniła za nietuzinkowe uzasadnienie wybory zawodu fizjoterapeuty i ciekawe logo, za bardzo interesujący, choć nieco hałaśliwy, wywiad i prezentację sprzętu rehabilitacyjnego, a także za szczegółowy opis cech charakteru i umiejętności idealnego kandydata. Zobacz pracę Zuzy z: etapu 1, etapu 2, etapu 3.

Specjalne wyróżnienia otrzymują: Sebastian Bobryk, Julia Górka, Karolina Guz oraz Karolina Sławińska.
O szczegółach werdyktu przeczytacie TUTAJ.

Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają piękne dyplomy. Nagrody oraz dyplomy przekażemy Wam pocztą.

 

Obrady Komisji Konkursowej trwają

Kochani, obrady Komisji konkursowej jeszcze trwają. Jak najszybiej postaramy się przekazać Wam wyniki konkursu "Profesjonalista". Więcej o konkursie: TUTAJ.

Wakacyjny konkurs EUD z nagrodami - zgłoś się!

Zbliża się upragniona przez wszystkich uczniów przerwa wakacyjna – czas odpoczynku i zabawy. Jednak lipiec i sierpień to miesiące, kiedy niektóre firmy mają prawdziwy nawał pracy. Jedną z takich firm jest Biuro Podróży EUD specjalizujące się w organizowaniu rodzinnych wakacji w Polsce. Wyobraź sobie, że pracujesz dla naszego biura i Twoim zadaniem jest zaplanowanie i przygotowanie wakacyjnej oferty.

W pierwszym etapie zadaniem uczestników będzie wybór miejsca wycieczki oraz przygotowanie wstępnego programu i kosztorysu dwutygodniowego wyjazdu, a w drugim przygotowanie oferty reklamowej wycieczki wraz z opisem atrakcji i plakatem promującym wyjazd. Jeśli masz ochotę przyczynić się do powstania wakacyjnego katalogu Biura Podróży EUD, zapraszamy do zabawy i udziału w nowym konkursie EUD! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Biuro Podróży EUD zaprasza do poznania tajemnic najbardziej wakacyjnego biznesu! Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 3 lipca 2013 roku (włącznie).

Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto EUD poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs BIURO PODRÓŻY – zgłoś się”. Zaloguj się i wyślij zgłoszenie na konkurs już teraz! – KLIKNIJ. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, załóż je teraz.


Konkurs "Profesjonalista" - zobacz galerię filmów

Galeria filmów z 2. etapu konkursu "Profesjonalista" jest już dostępna! Wszystkich internautów zapraszamy do obejrzenia prac :) Zachęcamy również do dyskusji oraz oceny prac. Aby przejść na stronę konkursu - KLIKNIJ.

Podsumowanie semestru letniego EUD

Zakończyliśmy kolejny semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. To był dobry czas :) Zrealizowaliśmy w sumie 84 wykłady dla młodych pasjonatów ekonomii oraz ich rodziców. Najsumienniejsi studenci EUD uzyskali zaliczenie semestru. Ci zaś, którzy najlepiej napisali test z wiedzy ekonomicznej dołączyli do grona Laureatów EUD. Szeregi najlepszych zasilili: Hubert Suchecki (Katowice), Michał Malinowski (Poznań), Mateusz Glinka (Warszawa), Jakub Konieczny (Lublin), Jakub Góra (Kielce), Jakub Dybacki (Białystok) oraz Maciej Ferenc (Rzeszów). Zobacz galerię najlepszych - KLIKNIJ.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania dyplomów dla naszych prymusów. Przed nami sporo pracy, bo na dyplom zapracowało aż 607 studentów :)

Konkurs "Profesjonalista" - zobacz galerię prac konkursowych

Drodzy, galeria prac z 1. etapu konkursu "Profesjonalista" jest już dostępna. Wszystkich internautów zapraszamy do lektury prac, ich oceny i komentowania :)

Aby przejść na stronę konkursu - KLIKNIJ.

Nagroda dla Najlepszego Studenta EUD

Kto tym razem zdobędzie tytuł Najlepszego Studenta EUD? Dowiemy się już po długim weekendzie - od poniedziałku rusza bowiem cykl zajęć finałowych EUD. Student, który w swoim ośrodku najlepiej napisze test końcowy otrzyma tego ślicznego iPada :-)

 

Konkurs "PROFESJONALISTA" - zgłoś się!

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy ogłasza konkurs z nagrodami pt. „Profesjonalista”. Wszystkich studentów EUD serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

Konkurs

Tematem przewodnim konkursu będą różne zawodowe profesje, a Waszym celem będzie przygotowanie dokładnej analizy jednej z nich i wcielenie się w rolę profesjonalistów. W pierwszym etapie wybierzecie zawód, który najbardziej Was interesuje i opiszecie go, w drugim etapie nakręcicie krótki film pt. „Dzień pracy profesjonalisty”, a w trzecim – przedstawicie, jakie wymagania musi spełniać idealny kandydat do pracy w wybranym przez Was zawodzie. Wszystkie opisane tu zadania rozłożone będą w czasie. O szczegółach harmonogramu konkursu możecie poczytać TUTAJ.

Zapraszamy do poznania świata Profesjonalistów! Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do piątku, 31 maja 2013 roku (włącznie). Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto EUD poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs PROFESJONALISTA – zgłoś się”. Zaloguj się i wyślij zgłoszenie na konkurs już teraz! – KLIKNIJ. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, załóż je teraz.

 

Nowy numer BANKOTEKI

Zapraszamy do lektury 4. numeru "BANKOTEKI" - magazynu dokumentującego powstawanie Centrum Pieniądza NBP. Aby przeczytać magazyn, kliknij TUTAJ.

Relacja z konkursu "Fabryka czekolady" - INFOGRAFIKA

Zobacz infografikę, prezentującą przebieg i podsumowanie konkursu dla studentów EUD "Fabryka czekolady".

Relacja z konkursu 'Fabryka czekolady

Galerie zdjęć ze spotkań EUD

Zachęcamy Was do tego, aby powspominać, jak miło było na minionych zajęciach EUD :) Zdjęcia ze spotkań znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

Zwycięzcy konkursu "Fabryka Czekolady"

Przez ostatnich kilka tygodni nasi Czekoladowi Researcherzy, na zlecienie dużego przedsiębiorstwa produkującego różne rodzaje czekolad i czekoladek, pracowali nad projektem nowego czekoladowego smakołyku. Przeprowadzili badanie rynku, opracowali wyniki. Następnie, odwołując się do wyników badań, przygotowali projekt nowego produktu, zawierający jego nazwę i szczegółowy opis oraz graficzną prezentację słodyczy w formie plakatu reklamującego.

Teraz nadszedł czas oceny prac i nagrodzenia najciekawszych projektów. Przyznaliśmy tytuły Pierwszego, Drugiego i Trzeciego Czekoladowego Researchera. Wybór był bardzo trudny, bowiem wszystkie prace bardzo nam się podobały. KLIKNIJ, aby przeczytać werdykt Komisji.

Jest już nowa Ekonopedia! - zapraszamy do lektury!

Zapraszamy do lektury szóstego numeru Magazynu Młodego Menedżera „Ekonopedia” – czasopisma dla tych, którzy interesują się przedsiębiorczością, biznesem i zagadnieniami ekonomicznymi. W nowej Ekonopedii znajdziecie szereg ciekawych artykułów:

  • Co byki i niedźwiedzie robią na giełdzie?
  • Bajka o rozkapryszonej królewnie, nadmiernych wydatkach, drukowaniu pieniędzy i wysokiej stopie
  • Dlaczego tanie latanie nie zawsze jest tanie?
  • Business Everywhere, czyli o różnicach kulturowych w biznesie
  • Czy można się komunikować, milcząc?
  • i wiele innych.

To wszystko w łatwej i przystępnej formie :) Ekonopedia w wersji elektronicznej dostępna jest pod adresem: www.ekonopedia.pl.

Magazyn Młodego Menedżera Ekonopedia - nr 6

Projekty Czekoladowych Smakołyków - zobacz i zagłosuj!

W pierwszym etapie konkursu nasi Czekoladowi Researcherzy przeprowadzili badanie rynku i opracowali wyniki. Następnie, odwołując się do wyników badań, przygotowali projekt czekoladowego smakołyku, zawierający nazwę i opis produktu, opis odbiorcy produktu, a także graficzną prezentację słodyczy w formie plakatu reklamującego. Zapraszamy do zapoznania się z pomysłami naszych Researcherów! KLIKNIJ, aby przejść do galerii prac.

Winiki badań naszych Czekoladowych Researcherów - zobacz!

Najtrudniejsza część konkursu "Fabryka Czekolady" już za nami! Nasi Czekoladowi Researcherzy przeprowadzili badanie runku i opracowali wyniki. Zapraszamy do zapoznania się z ich pracami. Wszystkie nadesłane prezentacje dostępne są w galerii prac konkursowych. Zapraszamy do lektury, komentowania i oceniania prac :)

Listy przyjętych na semestr letni EUD

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach, Rzeszowie i Lublinie. W gronie uczestników semestru letniego EUD witamy serdecznie zarówno tych, którzy są z nami już kolejny semestr, jak i świeżo upieczonych studentów :)

Informujemy, że są jeszcze ostatnie wolne miejsca na semestr letni zajęć EUD w Kielcach. Zachęćcie kolegów i koleżanki, by dołączyli do zacnego grona "studentów EUD" - razem będzie nam jeszcze fajniej :-) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO EUD jest otwarty.

 

Odznaki Czekoladowego Researchera przyznane!

Za nami pierwszy etap konkursu "Fabryka czekolady". Tym z Was, którzy wykonali pierwsze zadanie w terminie, przyznaliśmy odznakę Czekoladowego Researchera, która na pewno ułatwi zebranie dalszych informacji! Odznaki otrzymali:

Gratulujemy naszym dzielnym Konkursowiczom.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie TUTAJ.

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to projekt realizowany we współpracy
z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

25 lutego 2013 r. odbędzie się finał transmitowany na antenie TVP 1, o godz. 20:20. Serdecznie zapraszamy do udziału w Teście! Liczba miejsc jest ograniczona.

Internauci mogą wziąć udział w teście na portalu interia.pl - pojawi się tam odnośnik do strony z pytaniami. Dla najlepszych internautów przewidziane są nagrody.

Więcej informacji na: http://www.wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl/.

Wiedzę o finansach w pigułce widzowie Jedynki otrzymują od 1 lutego, od poniedziałku do soboty, w serialu „Spokojnie, to tylko ekonomia!” (godz. 20.15). Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska i Wojciech Pokora w scenkach z dnia codziennego tłumaczą różnorodne procesy ekonomiczne.

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej

Zdjęcie: TVP S.A.

Weź udział w czekoladowym konkursie EUD!

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy ogłasza konkurs z nagrodami pt. „Fabryka czekolady”! Wszystkich Was serdecznie zapraszamy do zabawy i wzięcia w nim udziału!

Tematem przewodnim konkursu będzie badanie rynku na zlecenie właścicieli fabryki czekolady. Duże przedsiębiorstwo produkujące różne rodzaje czekolad i czekoladek zdecydowało się otworzyć fabrykę w Twoim mieście. Niestety właściciele fabryki nie wiedzą, jakie słodycze będą najbardziej smakowały lokalnym klientom.

W pierwszym etapie zastanowicie się, jakie pytania mogą zadać właściciele fabryki klientom, by jak najwięcej dowiedzieć się o ich upodobaniach i nawykach związanych z konsumpcją czekoladowych pyszności, w drugim etapie przeprowadzicie prawdziwe badanie rynku wśród swoich kolegów i koleżanek, a w trzecim - korzystając z wyników badania, przygotujecie projekt czekoladek, które najlepiej odpowiadają preferencjom klientów i opracujecie promującą je kampanię reklamową.

Zapraszamy do wcielenia się w rolę Czekoladowych Researcherów! Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać do nas zgłoszenie. Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać po zalogowaniu się na swoje konto EUD poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs FABRYKA CZEKOLADY – zgłoś się”. Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 17 lutego 2013 roku (włącznie). Zaloguj się i wyślij zgłoszenie na konkurs już teraz! – KLIKNIJ. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, załóż je teraz.

Zapraszamy do rejestracji na semestr letni EUD

Formularz rejestracji do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest aktywny. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD prosimy o jego wypełnienie. Rejestracja potrwa do 10 lutego 2013 r. 

W terminie po zakończonej rekrutacji nadesłane zgłoszenia będą brały udział w losowaniu indeksów EUD. Osoby, których zgłoszenia zostaną wylosowane, otrzymają status studenta EUD. Publikacja list osób przyjętych odbędzie się dnia 11 lutego br.

Program zajęć na semestr letni EUD

Zapraszamy do zapoznania się z programami zajęć na nadchodzący semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. W semestrze letnim roku akademickiego 2012/2013 realizowana będzie XI edycja EUD w Warszawie, VIII edycja EUD w Katowicach i Białymstoku, V edycja EUD w Poznaniu, IV semestr zajęć EUD w Kielcach oraz drugi semestr zajęć EUD w Lublinie i Rzeszowie :)

Przy okazji przypominamy, że zapisy na semestr letni EUD odbywać się będą w dniach: 21 stycznia - 10 lutego 2013 roku. Formularz rejestracji zostanie aktywowany 21 stycznia o godz. 11.00.

Uwaga.
Podstawowym kryterium rekrutacji jest wiek ucznia. Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (wiek 10-13 lat). W ośrodkach EUD, w których liczba zgłoszeń przekroczy liczbę oferowanych miejsc, kwalifikacja na zajęcia odbędzie się w drodze losowania. W terminie po zakończonej rekrutacji nadesłane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu indeksów EUD. Osoby, których zgłoszenia zostaną wylosowane, otrzymają status studenta EUD.

 

Ekonomia to pestka

Wpadła Wam może w łapkę książka "Pestka, drops, cukierek. Liczby Kultury"? Jeżeli nie, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą publikacją. To jedna z pierwszych na rynku książek dla dzieci w wieku 7-11 lat, która w sposób zabawny, inteligentny i przystępny wyjaśnia zagadnienia związane z gospodarką i ekonomią.

Fabułę tworzą przygody trójki dzieci, mieszkających w dwóch różnych światach: Julka – 8-latka z warszawskiego Żoliborza, oraz Łezki i Uśmieszka – rodzeństwa ze smutnej krainy, do której wejście mieści się w dziurawej kieszeni spodni Julka. Akcja książki staje się pretekstem do wyjaśnienia różnych mniej i bardziej skomplikowanych terminów gospodarczych i ekonomicznych. Indeksy wyjaśniające terminy takie jak "hurt", "detal", "konkurencja" czy "ożywienie gospodarcze" powstały dzięki współpracy Grzegorza Kasdepke i przewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Ryszarda Petru.

 


źródło: www.nck.pl

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy