Archiwum aktualności, VII edycja, UE KatowiceW styczniu ruszają zapisy na semestr letni zajęć EUD

Uprzejmie informujemy, że zapisy na semestr letni Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego odbywać się będą w dniach: 21 stycznia - 10 lutego 2013 roku. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia EUD w poprzednim semestrze i zainteresowanych dalszym uczestnictwem, również są proszone o przesłanie zgłoszenia. Formularz zostanie aktywowany 21 stycznia o godz. 11.00.

Uwaga. Pierwsze zajęcia semestru letniego zostaną zrealizowane na początku marca br. Wkrótce podamy szczegółowy program oraz harmonogram spotkań na semestr letni 2012/2013.

Życzenia świąteczne

Życzymy wszystkim Studentom EUD, aby Święta Bożego Narodzenia były radosne, śnieżne i magicze, a Nowy Rok 2013 przyniósł nowe pomysły i zapał do rozwijania pasji naukowych, pozanaukowych i przedsiębiorczych :)

Polecamy artykuł - Nastoletni biznesmeni z Polski

W dziale Polecanych artykułów prasowych znajdziecie Państwo ciekawy tekst nt. nastoletnich biznesmentów. Zapraszamy :)

Galeria Najlepszych - zobacz!

Do grona Najlepszych Studentów dołączyli: Magda Ahmed, Kostek Kraszewski, Michał Malinowski, Maciej Naumowicz, Marcel Nowak, Anna Szyszka i Tomasz Wypiór. Gratulujemy :)

Aby przejść do Galerii Najlepszych - KLIKNIJ.

Znamy już laureatów konkursu "Lokalny Gospodarz"!

Drogie Konkursowiczki i Konkursowicze, nasz konkurs dobiegł końca. Wszyscy bez wyjątku macie pełne prawo być z siebie dumnymi :) Ale przejdźmy do sedna newsa... Komisja konkursowa, po burzliwych obradach, wybrała trójkę najlepszych i przyznała tytuł Pierwszego, Drugiego i Trzeciego Miejskiego Aktywisty. Kto ciekaw werdyktu, niech zajrzy TUTAJ.

 

Finał EUD - zdjęcia z Katowic i Warszawy

Zapraszamy do galerii EUD, gdzie są już dostępne zdjęcia z finału EUD w Katowicach i Warszawie! Final w Katowicach okazał się szczęśliwy dla Tomasza Wypióra, który tytuł Najlepszego Studenta skutecznie wywalczył w dogrywce. W Warszawie najlepszy okazał się Kostek Kraszewski. Kostek wygrał w pięknym stylu - uzyskując z testu maksymalną liczbę punktów :)

Niebawem na naszej stronie pojawią się szczegółowe relacje z finałowych spotkań i kolejne zdjęcia.

Nagroda dla Najlepszego Studenta EUD

Już w przyszłym tygodniu dowiemy się, kto zasłużył na miano Najlepszego Studenta EUD i kto z finałowych zajęć EUD wyjdzie z nagrodą pod pachą :) Nagroda czeka na najlepszego studenta w każdym z ośrodków EUD.

Na przedfinałowy weekend polecamy Wam zasoby bazy wiedzy oraz filmoteki EUD. Dobrze wykorzystajcie ostatnie dni przed testem :)

Galeria zdjęć z 5. spotkania (Katowice, Warszawa)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 5. spotkania EUD w Katowicach i Warszawie:

 

Filmoteka EUD - nowe materiały!

Nowe filmy wideo z zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego - zobacz!

Konkurs "Lokalny Gospodarz" - czytaj prace uczestników!

Uczestnicy konkursu "Lokalny Gospodarz" wspólnym wysiłkiem przygotowali katalog przestrzeni publicznych w naszych miastach i miasteczkach. Sportretowali miejsca, które lubią lub które wydały im się ważne i pomocne w podtrzymywaniu życia społeczności, w których mieszkają. Zachęcamy do lektury, komentowania i oceny prac konkursowych (galeria prac dostępna jest TUTAJ).

Informujemy, że głosowanie na prace etapu pierwszego potrwa do 20 listopada włącznie.

"Komiks - Wprowadzenie do ekonomii. Tom 1. Mikroekonomia" - EUD poleca!

Spragnionym wiedzy i zabawy, Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy poleca bardzo fajną i nowatorską pozycję wydawniczą „Komiks – Wprowadzenie do ekonomii. Tom 1. Mikroekonomia”. Nagradzany rysownik Grady Klein połączył swe siły z jedynym na świecie ekonomistą-kabareciarzem Yoramem Baumanem, by stworzyć tandem, który ponurą (z pozuru) naukę pozbawił ponurości. Ten komiks stanowi bardzo przystępne i zabawne wprowadzenie do mikroekonomii.

Czytaj więcej o publikacji:
KLIKNIJ.
Zobacz interaktywną prezentację wybranego rozdziału.

Okładka komiksu

Nowe zdjęcia w galerii EUD!

Kolejne spotkania uniwersytetu dziecięcego za nami. Dziękujemy tym wszystkim, którzy mimo jesiennej szarugi dotarli na zajęcia :) Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie są już dostępne fotki z 4. spotkania EUD w Katowicach, Lublinie, Warszawie i Kielcach (aby przejść do galerii, KLIKNIJ). Wkrótce opublikujemy zdjęcia z zajęć w Białegostoku, Poznaniu i Rzeszowie.

Konkurs EUD - Miejskie Lunety przyznane!

Kochani, trwa konkurs EUD pt. "Lokalny Gospodarz". Tematem przewodnim zabawy konkursowej są różne aspekty funkcjonowania miast oraz potrzeby lokalnych społeczności miejskich. W każdym z trzech etapów Uczestnicy konkursu będą mieli okazję przyjrzeć się niektórym aspektom funkcjonowania swoich miast, tym samym poznać je bliżej i w ciekawy sposób zaprezentować szerszej publiczności. W pierwszym etapie przyjrzą się miejskiej przestrzeni publicznej, w drugim – konfliktom, które toczą nasze miasta, a w trzecim – jako świadomi obywatele – zaprojektują działania na rzecz miejsca zamieszkania.

Nasi Miejscy Aktywiści eksplorują już miejską przestrzeń :) Tym, którzy wywiązali się już z zadania etapu 1.1. przyznaliśmy specjalne Miejskie Lunety! Zobacz listę osób wyróżnionych - KLIKNIJ.


Infografika EUD - oczekiwania i wyobrażenia uczniów nt. przyszłości komputerów

Zobacz infografikę, prezentującą oczekiwania i wyobrażenia uczniów klas 5. i 6. szkoły podstawowej – studentów EUD – co do przyszłości komputerów i technologii pomocnej w codziennym życiu.

Przeprowadzone w pięciu miastach badanie ankietowe objęło przeszło 400 uczniów – studentów EUD, zaś w ramach specjalnej sesji rysunkowej swoimi pomysłami podzieliło się dodatkowo blisko 50 z nich.

Pierwszym celem badania było oszacowanie poziomu technologicznej uczniów. Uzyskane wyniki zostały opublikowane na łamach dwumiesięcznika „e-mentor” w lutym 2012 roku (D. Kwiatkowska, M. Dąbrowski, Dojrzałość technologiczna uczniów w świetle wyników badań ankietowych, „e-mentor” 2012, nr 1 (43), s. 4-13).

W celu poznania oczekiwań i wyobrażeń uczniów na temat przyszłości komputerów i internetu zadano im natomiast pytanie „Co chciałbyś aby komputer umiał zrobić w przyszłości, czego nie potrafi dzisiaj?”. Uczestnicy badania ankietowego udzielili na nie odpowiedzi pisemnej, zaś 47 osób dodatkowo narysowało swoje wyobrażenia. A były one różnorodne – dotyczyły zarówno parametrów technicznych czy konkretnych, codziennych usług, jakie technologie powinny czynić na rzecz człowieka, jak również możliwości budowania relacji z komputerem, czy też przemierzania czasu i przestrzeni dzięki jego obecności.

infografika

Infografiki [960 px] [1200 px] [1600 px]

Filmoteka EUD - nowe materiały!

Zapraszamy do filmoteki EUD, gdzie są już dostępne wszystkie filmy wideo ze spotkań EUD zrealizowanych w dniach 8-11 października 2012 r.

Konkurs EUD z nagrodami - zgłoś się!

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy ogłasza konkurs z nagrodami pt. „Lokalny Gospodarz”. Wszystkich studentów EUD zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

Tematem przewodnim konkursu będą różne aspekty funkcjonowania miast oraz potrzeby lokalnych społeczności miejskich. W każdym z trzech etapów będziecie mieli okazję przyjrzeć się niektórym aspektom funkcjonowania swoich miast, tym samym poznać je bliżej i w ciekawy sposób zaprezentować szerszej publiczności. W pierwszym etapie przyjrzycie się miejskiej przestrzeni publicznej, w drugim – konfliktom, które toczą nasze miasta, a w trzecim – jako świadomi obywatele – zaprojektujecie działania na rzecz miejsca zamieszkania. Zapraszamy do wcielenia się w rolę Miejskich Aktywistów! Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 28 października br. (włącznie).

Zgłoszenia do udziału w konkursie można dokonać
po zalogowaniu się na swoje konto EUD poprzez kliknięcie ikonki „Konkurs LOKALNY GOSPODARZ – zgłoś się”. Zaloguj się i wyślij zgłoszenie na konkurs już teraz! – KLIKNIJ. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta, załóż je teraz.

Zobacz: Regulamin konkursu.


 

2. spotkanie EUD w Katowicach, Warszawie i Białymstoku - galeria zdjęć

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z 2. spotkania EUD w Katowicach pt. "Wahania koniunktury gospodarczej". Podczas wykładu słuchacze zapoznali się z pojęciem koniunktury gospodarczej oraz sposobami diagnozowania wzrostów i spadków w gospodarce, by następnie, podczas warsztatów, zastanawiać się nad sposobami na zahamowanie kryzysu gospodarczego. Ich pomysły podejrzeć możecie w galerii prac warsztatowych:

 

 

Zapraszamy do galerii EUD - nowe zdjęcia!

Zapraszamy do galerii EUD, gdzie są już dostępne zdjęcia 1. spotkania EUD w Białymstoku, Poznaniu i Rzeszowie, a także fotorelacja z 2. spotkania EUD w Katowicach i Warszawie:

 

Słowa klucze do wykładu "Wahania koniunktury gospodarczej" (Katowice)

Studentów EUD z Katowic prosimy o zapoznanie się z mini skryptem do wykładu. Znajdziecie w nim wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z tematem najbliższych zajęć.

Ostatnie wolne miejsca na zajęcia EUD w Kielcach i Lublinie!

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na zajęcia EUD w Kielcach i Lublinie! Chętnych do zapisania dziecka na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego.

Aby zapoznać się z program i harmonogram zajęć na semestr zimowy 2012/2013 - KLIKNIJ.

Zdjęcia z inauguracji EUD w Rzeszowie, Katowicach, Kielcach i Białymstoku

Są już zdjęcia z pierwszych inauguracyjnych zajęć EUD w Rzeszowie, Katowicach, Kielcach i Białymstoku. Zapraszamy do GALERII EUD :)

Listy przyjętych na zajęcia EUD

Zapraszamy do zapoznania się z listami osób przyjętych na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach i Rzeszowie

Informujemy, że są jeszcze ostatnie wolne miejsca na semestr zimowy zajęć EUD (z wyjątkiem ośrodków EUD w Warszawie i Rzeszowie, gdzie rekrutacja została zakończona). Aby zostać studentem EUD wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie [FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO EUD].

Wszystkim świeżo upieczonym studentom gratulujemy! Zachęćcie kolegów i koleżanki, by dołączyli do zacnego grona "studentów EUD" - razem będzie nam jeszcze fajniej :-)

Ostatnie wolne miejsca na zajęcia EUD - zarejestruj się!

Zostały ostatnie wolne miejsca na zajęcia EUD w Białymstoku, Katowicach, Poznaniu, Kielcach i Lublinie! Chętnych do zapisania dziecka na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego.

Rejestracja na zajęcia EUD w Warszawie i Rzeszowie została zakończona.

Raport z badania świadomości i wiedzy ekonomicznej

Przedstawiamy Państwu raport z trzeciej edycji badania świadomości i wiedzy ekonomicznej młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum. Badaniem objęto uczestników Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego z Warszawy, Poznania, Białegostoku, Katowic i Kielc, a także słuchaczy Akademii Młodego Ekonomisty.

Aby czytać raport, KLIKNIJ.

Programy zajęć na semestr zimowy

Zapraszamy do zapoznania się z programami zajęć na nadchodzący semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. W semestrze zimowym roku akademickiego 2012/2013 realizowana będzie X edycja EUD w Warszawie, VII edycja EUD w Katowicach i Białymstoku, IV edycja EUD w Poznaniu, trzeci semestr zajęć EUD w Kielcach, a także pierwszy semestr zajęć EUD w Lublinie i Rzeszowie :)

Informujemy, że zapisy na semestr zimowy EUD odbywać się będą w dniach: 5-16 września 2012 roku. Formularz rejestracji zostanie aktywowany 5 września o godz. 15.00.

Uwaga.
Przypominamy, że podstawowym kryterium rekrutacji jest wiek ucznia. Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (wiek 10-13 lat). W ośrodkach EUD, w których liczba zgłoszeń przekroczy liczbę oferowanych miejsc, kwalifikacja na zajęcia odbędzie się w drodze losowania. W terminie po zakończonej rekrutacji nadesłane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu indeksów EUD. Osoby, których zgłoszenia zostaną wylosowane, otrzymują status studenta EUD.

Trwają zapisy na semestr zimowy

Formularz rejestracji do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest aktywny. Tak więc rozpoczynamy nabór na semestr zimowy EUD w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu i Kielcach! Po raz pierwszy o indeks studenta EUD starać się też będą mogli uczniowie klas 5. i 6. szkół podstawowych z Rzeszowa i Lublina, z czego niezmiernie się cieszymy :)

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia EUD prosimy o wypełnienie formularza. Rejestracja na zajęcia EUD potrwa do 16 września 2012 r.

Przypominamy, że naszą ofertę kierujemy do dzieci uczących się w piątej i szóstej klasie szkoły podstawowej (wiek 10-13 lat). W ośrodkach EUD, gdzie liczba zgłoszeń przekroczy liczbę oferowanych miejsc, kwalifikacja na zajęcia odbędzie się w drodze losowania. W terminie po zakończonej rekrutacji nadesłane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu indeksów EUD. Osoby, których zgłoszenia zostaną wylosowane, otrzymują status studenta EUD.

Loga organizatorów

PARTNER GŁÓWNY EUD

Narodowy Bank Polski

Baza wiedzy